Hrajeme.cz
Nové hry

Ovládněte rybník ve hře Kvak!

Jednou z podzimních novinek loňského roku byla také rodinná hra Kvak!, kterou vydalo Dino. Každý hráč má svou žabí královnu a její družinu, s jejichž pomocí se snaží ovládnout rybník. Musí vypudit ostatní žáby a dát si pozor na hladovou štiku. Hra je určena pro 2–4 hráče od 6 let. Jednu partii zvládnete do půl hodiny. Figurky žabí královny i malých žabiček nadchnou nejen děti. Díky jednoduchým pravidlům si tuto hru zahrajete s kýmkoliv, s dětmi i příležitostnými hráči. Těžší varianta pak může zaujmout i náročnější hráče.

Kvak-hraHerní plán je variabilní, tvoří ho 64 kartiček, které představují rybník. Na začátku hry jsou všechny zakryté, hráči je postupně během hry prozkoumávají. Dispozici máte královnu a jen dvě malé žabky. Když ale najdete v rybníce samečka, může se královně narodit nová žabka a rozšířit její družinu.

Při odkrývání dílků můžete narazit na rákos, který nic nezpůsobí, bahno, to vás na jedno kolo zdrží, na kládě zas mohou být i dvě různé žabičky, komár umožňuje táhnout jinou žabkou. Nebezpečná je štika, protože vaši žabku sežere (vrátí do zásoby), pokud by se ale jednalo o královnu, hra by pro vás skončila. Co se kde nachází, vám napoví rubová strana dílku, protože označuje, zda se jedná o mělčinu či hlubokou vodu. Na mělčině je více bahna a rákosu, ale neohrozí vás zde štika.

Kvak-hra-ukazka-hra2Kdo zůstane ve hře jako poslední, zvítězí. Ve dvou hráčích se připravte na taktickou bitvu, ve které se snažíte vytěžit maximum z možností terénu ve svůj prospěch. Ve více hráčích se musíte mít na pozoru a krýt se z více stran. Klíčová je ve hře královna, protože její vyřazení znamená konec i pro hráče.

Můžete si také zahrát obtížnější variantu pro zkušenější hráče, při které si procvičíte paměť. Kartičku, z níž žába odchází, vždy otočíte lícem dolů (pokud na ní zrovna nestojí další žába).

Videonávod hry Kvak! (Dino Toys, délka videa: 4:51 min.):

 

Odkaz: Pravidla ke hře ke stažení (Dino)

Kvak! v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář