Hrajeme.cz
Nové hryPředstavení hryPro rodinné hraní

Pac-Man získal věrnou deskovou podobu

Kdopak z vás někdy na počítači nehrál hru Pac-Man? Přiznejte se. Nyní může ožít i na vašem stole, a to ve velmi vydařené a dobře hratelné podobě. Povedlo se totiž původní videohru pro 1 hráče převést do stolní hry pro více hráčů při zachování jejích elementů a atmosféry. Pac-Man: Desková hra je určena pro 2–5 hráčů od 10 let. Díky jednoduchým pravidlům si ji dobře zahrajete v rodině i s příležitostnými hráči.

Herní materiál.

Jak se hraje

Hráči se postupně vystřídají v roli pac-mana. Ostatní pak hrají za duchy: červenou Blinky, růžovou Pinky, modrou Inky a oranžovou Clyde. Snaží se chytit Pac-Mana, který má jen jeden život. Pac-Man se snaží nasbírat co nejvíce bodů za sesbírání všech teček v jednotlivých sektorech. Duchové se s Pac-Manem střídají v pohybu.

Herní deska je netradičně plastová, před hrou ji musíte složit ze čtyř částí a zasadit všechny žluté kolíčky na správná místa. Atmosféru původní videohry také navozují také zvukové efekty figurky pac-mana a barevné figurky duchů. Díky trojrozměrnému provedení hra na vašem stole ožívá.

Pac-Man k pohybu používá 3 šestistěnné kostky. Jejich součet určí o kolik políček se může v labyrintu pohnout. O pohybu duchů rozhoduje karta, která určí, v jakém pořadí se budou pohybovat a o kolik políček.

Na desce jsou umístěny také pilulky síly, které Pac-Manovi umožní po omezenou dobu pojídat duchy. Když je duch sněden, na jeho místo přijde žeton očí v jeho barvě. Ty se nejprve musí vrátit do cely uprostřed desky, teprve poté může duch znovu začít honit Pac-Mana.

Shrnutí

Hra Pac-Man funguje v deskové podobě velmi pěkně. Pokud máte rádi původní videohru nebo si jen chcete užít její retro atmosféru, pak deskovou podobu určitě vyzkoušejte.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář