Hrajeme.cz
Nové hryPředstavení hryPro náročné

Druhá edice hry Summoner Wars je k dispozici v češtině

MindOK připravil i druhou edici taktické soubojové hry Summoren Wars – Války vyvolavačů. Jedná se o přepracovanou hru pro 2 hráče od 10 let, která vás zavede do fantasy světa Itharie. Představujete v ní mocné mágy-vyvolávače ovládající jedinečné armády, kteří se utkají v bitvě. Zvítězit může jen jeden z vás. Nová edice pochází z dílny Plaid Hat Games, vyšla v roce 2021, nyní jsme se jí dočkali i v češtině.

Co je nové

Druhé vydání nepřináší jen nové balíčky frakcí v upravené grafice, ale má přepracovaná pravidla a nové efekty karet, které hru proměňují. Jedná se tedy o samostatnou a novou hru založenou na osvědčeném a funkčním principu. Na herní plán umisťujete karty svých jednotek, které vyvoláte pomocí své magické síly. Pomocí chytrých manévrů a útoků se snažíte porazit soupeřova vyvolavače.

Nová mistrovská sada obsahuje šest balíčků frakcí: Stepní elfové, Padlé království, Jeskynní goblini, Strážci, Polární trpaslíci a Elementalisté. Jsou připravené k okamžitému hraní. Jakmile se s hrou seznámíte, můžete si podle pravidel vytvořit vlastní unikátní balíček v němž skombinujete karty více frakcí. Využít můžete jednotky s odpovídající ikonou, kterou najdete i na kartě zvoleného vyvolávače.

Čím se nová edice liší od první

Čím se nová edice od původní liší? Nově hra zavádí počítadlo magie, již tedy neodkládáte karty na magický balíček a nevkládáte do něj ukořistěné jednotky. Jednoduše si magii přičtete nebo odečtete. Karty se odkládají na odhazovací balíček. Trochu se mění počáteční rozestavení (najdete ho na zadní straně karty vyvolávače) a hru začínáte s pěti kartami v ruce. Mění se totiž průběh tahu hráče. V první fázi vyvoláváte nové jednotky, ve druhé můžete pohnout až 3 jednotkami o 2 pole, ve třetí můžete budovat portály (nahrazují zdi) a další stavby, a to do tří zadních řad nebo vedle karty vašeho vyvolavače, ve čtvrté útočíte až třemi různými jednotkami, v páté získáváte magii za karty, které odložíte, a v šesté si dobíráte karty do pěti. Karty událostí zahráváte ve fázi, jak je na příslušné kartě uvedeno.

Hra inovovala kostky – má sadu speciálních kostek se symboly meče pro útok na blízko, luku pro útok na dálku a vlnovky pro zvláštní efekt. Při útoku hodíte tolika kostkami, jaká je síla jednotky a za každý odpovídající symbol udělíte zranění. Pokud v některém tahu nezaútočíte, dostane váš vyvolavač trest za pasivitu v podobě jednoho zranění.

Shrnutí

Celkově se dá říci, že nová edice vám poskytne jedinečný herní zážitek. V řadě detailů upravuje a vylepšuje původní hru, přitom zachovává její atmosféru fantasy bitvy, ve které rozhoduje šikovné manévrování a využívání schopností jednotek a dalších karet. Hra má logická a přístupná pravidla, takže se dobře zahrajete s dětmi v rodině i příležitostnými hráči, ale ocení ji i ti náročnější. Zkušenost s hrou a jejími taktickými možnostmi jsou přitom výhodou. Hra je dostatečně variabilní, abyste se k ní mohli často vracet. Poskytne vám díky tomu mnoho hodin zábavy.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář