Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraníVideopředstavení

Paříž je město světel. Pro koho se více rozsvítí?

Mezi zářijovými novinkami je i moc pěkná hra pro dva hráče, která by neměla uniknout vaší pozornosti. Jmenuje se Paříž: Město světel. K nám ji přinesly REXhry. Hra vás přenese do Paříže konce 19. století, kdy ohromila svět kouzlem elektrických lamp a světel. I vy během hry budujete Paříž a usilujete o to, aby právě vaše budovy byly co nejlépe osvětleny.

Hra je rozdělena do dvou fází. V první hráči umisťují dílky dlažby na herní plán, který tvoří vnitřek krabičky. Nebo si mohou vybrat jednu z budov ze společné zásoby. Mají různou velikost a tvar. Tato fáze končí v okamžiku, kdy je dlažba souvislá. Nesmíte podcenit získání budov, protože především za ně budete získávat body.

Ve druhé fázi budete získané budovy umisťovat na plán. Mohou ale pokrývat jen volná políčka vaší barvy, případně obojetné barvy. Druhou možností aktivace akční pohlednice. Ve hře jich je vždy 8 (v krabici jich najdete celkem 12). Mají různé efekty, které vám poskytnou nový dílek, bonusové body na konci hry či další výhody.

Body získáte na konci hry za osvětlené budovy (velikost budovy vynásobíte počtem lamp, které na budovu svítí). Dále připočtete body za největší vaši budovu a za akční pohlednice. Naopak si odečtete body za každou nepostavenou budovu. Zvítězí hráč s větším počtem bodů.

Hra je moc pěkně graficky zpracovaná a nápaditě využívá krabičku. Pravidla jsou jednoduchá a přístupná, takže si ji dobře zahrajete v rodině s dětmi od 8 let i s příležitostnými hráči. Zároveň se jedná o chytrou hru, při které se toho dá hodně vymyslet. Šikovně inovuje využití tetrisových dílků. Důležitou roli hraje to, jak si dokážete připravit půdu v první fázi ke stavbě budov ve fázi druhé.

Variabilitu hry zajišťují sami hráči tím, jak společně vytváří herní plán a jaké vybírají budovy. Navíc pro každou partii vylosujete jiné akční pohlednice, takže budete mít k dispozici jiné možnosti.


Související články:


Videopředstavení hry (Planeta her, délka videa: 13:56 min.):


Paříž: Město světel v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář