Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Pátrání po záhadách Panství hrůzy může začít

Panství hrůzy, jedna z nejočekávanějších her, si již můžete zahrát v české lokalizaci. Od minulého týdne ji Blackfire rozesílá do všech specializovaných obchodů. Je to velká kooperativní hra pro 1–5 hráčů od 14 let, ve které budete jako vyšetřovatelé odhalovat záhady a hrůzy jednoho tajemného domu. Vaším úkolem bude shromáždit potřebné důkazy a stopy a vyřešit záhady pro zvolený scénář. Společně musíte překonávat překážky a řešit hlavolamy. Vše je zasazeno do hororového světa H. P. Lovecrafta.

Nepostradatelnou součástí hry je i aplikace Mansions of Madness, která je plně lokalizována do českého jazyka. Stačí, když si ji stáhnete z AppStore pro iOS či Google Play pro Android. K dispozici je i verze pro Mac nebo Windows, a to přímo na webu FantasyFlightGames.com. Toto druhé vydání hry Panství hrůzy je tedy řízeno aplikací, na rozdíl od prvního vydání, které je semi-kooperativní (jeden hráč proti ostatním).

V krabici najdete mapové dílky představující různé místnosti domu, spoustu žetonů a karet, a především figurek vyšetřovatelů, kterých je v základní hře 8, a nestvůr (celkem 24 figurek 9 druhů). Hrou vás provede a se základními principy seznámí Průvodce, detaily pak najdete v Přehledu pravidel. Veškerý herní materiál je kvalitně zpracovaný a s úžasnou grafikou, která dodává hře správnou atmosféru.

Zatímco Arkham Horror vás zavedl do města, kde jste navštěvovali jednotlivé lokality, a ve hře Eldritch Horror jste putovali po celém světě, v Panství hrůzy se budete pohybovat na jednom konkrétním místě, u jednoho domu na kopci nedaleko města Arkham. Konkrétní události budou záviset na tom, jaký si zvolíte scénář. Vybrat si můžete jeden ze čtyř. Jsou různě obtížné a mají odlišnou délku hry. Je proto nejvhodnější začít hned prvním, který má název Cyklus Věčnosti (s uváděnou herní dobou 60–90 minut).

Ve hře budete postupně procházet jednotlivé místnosti, propátrávat je, bojovat s nestvůrami, komunikovat s různými osobami, řešíte hádanky. Se vším potřebným vás seznámí aplikace, bude vás informovat o akcích nestvůr a projevech mýtu, které vás mohou postavit před různé překážky. V každém kole se střídají fáze vyšetřovatelů a mýtu.

Vypravte se do záhadného a strašidelného světa Panství hrůzy a odhalte jeho tajemství. Hra má svou jedinečnou atmosféru a se správnými spoluhráči, kteří mají rádi příběhové hry, si ji užijete. Doporučuji vyzkoušet všem příznivcům Lovecrafta a nejen jim.


Související články:

Panství hrůzy v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář