Hrajeme.cz
Chystá sePro náročné

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2017 (1. část)

Blackfire pro letošní rok připravuje česká vydání celé řady her pro náročné hráče, rodinné i dětské hry. O mnohých jsme vás informovali již během podzimu. V dnešním článku si uděláme malé shrnutí her pro náročné hráče. Jedná se především o hry výpravné a tematické, s množstvím figurek a bohatou herní výbavou, kooperativní či silně interaktivní: DOOM, Escape Room, Železný trůn, KmotrMansions of MadnessZombicide. Na některé z nich se můžete těšit již během jara, další dorazí v průběhu roku. Je na co se těšit.


DOOM: The Board Game – pro 2–5 hráčů od 12 let

  • semi-kooperativní hra podle počítačové hry

 

Nová edice hry opět přinese velkou bitvu mezi mariňáky a pekelnými démony. Oproti první edici je hra vyladěnější a vyváženější. Jeden z hráčů se ujme role vládce pekel a bude ovládat démony. Jeho cílem je zničit mariňáky nebo jim alespoň zabránit ve splnění jejich úkolů. Ostatní hráči tvoří jednotku mariňáků, kteří plní úkoly dané scénářem, ale také bojují o vlastní přežití. Každý z mariňáků bude mít své akční karty, které mu poskytnou specifické možnosti. Připravte se na výpravnou hru s množstvím figurek a taktickými bitvami.

Hra by měla být již brzy dostupná. Zdržel se tisk mezinárodní verze.

Odkazy:

 

Escape Room: The Game – pro 3–5 hráčů od 12 let

  • desková kooperativní hra založená na principu únikových her

 

Únikové hry jsou v poslední době velmi populární, takže nebylo překvapením, že se jich na veletrhu v Essenu loni představilo hned několik v „krabicové“ podobě. Jednou z nich byla také hra Escape Room od německé společnosti Noris Spiele. Ta letos vyjde v češtině, takže si budete moci vyzkoušet i u nás. Obsahuje celkem 4 hry na 60 minut: útěk z vězení, únik před smrtelným virem, jaderný odpočet, chrám Aztéků. Budete společně řešit různé úkoly. Budete si moci s přáteli užít únikovou hru v pohodlí domova.

Hra by měla dorazit ve 2Q2017.

Odkaz:

 

Hra o trůny: Železný trůn – pro 3–5 hráčů od 12 let

 

V nové hře podle populární ságy Hra o trůny si užijete blafování a intriky naplno, a to díky přepracování výborné hry Cosmic Encounter. Hráči budou zastupovat jednotlivé přední rody Západozemí a budou soupeřit o Železný trůn. Budou uzavírat spojenectví, a ta nečekaně rušit. Očekávejte tedy velmi interaktivní hru plnou vyjednávání, spojenectví, ale i zrady, podplácení a nečekaných zvratů. Železný trůn je však jen jeden a může být jen jeden král. Hru o trůny si tak budete moci užít na vlastní kůži.

Hra by měla být dostupná ve 2Q2017.

Odkazy:

 

Kmotr (The Godfather: Corleone’s Empire) –  pro 2–5 hráčů od 14 let

  • interaktivní hra na mafiánské téma

 

Kmotr je nová hra od Erica M. Langa, kterou pro letošní rok připravují Cool Mini or Nor a která vyjde i u nás. Podle prvních informací se bude jednat o hru založenou na worker placement s area control mechanikami. Hráči budou představovat mafiánské rodiny, které budou soupeřit o ovládnutí mafiánských sítí v New Yorku. O vítězi rozhodne to, kdo bude mít na konci hry nejvíce peněz.

Termín vydání zatím není znám.

Odkaz:

Mansions of Madness: Second Edition – pro 1–5 hráče od 12 let

  • kooperativní hra ze světa Arkham Horroru

 

Druhá edice hry Mansions of Madness je plně kooperativní, která je řízená aplikací, ne jedním hráčem, jak tomu bylo v první edici. Jedná se o tematickou hru na hororové téma, která je plnou tajemství a napětí. Hráči představují statečné vyšetřovatele, kteří mají plní úkoly dané scénářem. Sbírají informace, zbraně a další vybavení nezbytné pro to, aby uspěli. Budou řešit záhady, bojovat s monstry.

Hra by mohla dorazit v říjnu.

Odkaz:

 

Zombicide: Černý mor – pro 1–6 hráčů od 10 let

  • dobrodružná kooperativní hra zasazená do fantasy světa, původní název Zombicide: Black Plague

 

Jedná se o kooperativní hru ze série Zombicide, kde se to zombíky jen hemží. Budete mít plné ruce a nohy práce jim čelit či před nimi utíkat. Stejně jako jiné hry od CMON najdete v bohatě vybavené krabici spoustu krásných figurek, zombíků a hrdinů. Tato hra je zasazena do fantasy prostředí. Budete představovat hrdiny, kteří ovládají meče a kouzla. Můžete se stát paladinem, trpaslíkem, rytířem či čarodějem. Každá postava má své vlastnosti a možnosti. V průběhu hry získává zkušenosti, které jí odemykají další akce. Zároveň sbíráte vybavení, především zbraně, ale i různé svitky s kouzly, abyste mohli bojovat se zombíky. A těch bude opravdu hodně. Každá hra je díky scénářům jiná. Herní plán je modulární, skládá se z jednotlivých desek.

Hra by měla být dostupná během jara.

Odkazy:


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář