Hrajeme.cz
Chystá seO hrách a hraníPro rodinné hraní

Piatnik připravil nové dětské a rodinné hry

Piatnik

Piatnik v poslední době vydal celou nových her. Z novinek jmenujme například lehkou strategickou hru Golden Horn, párty hru ReACTion či kooperativní akční hru Escape. Z posledních novinek by vás mohla zaujmout dětská hra Dračí poklad (kooperativní hra pro předškoláky), Appaloosa Pony Race (jednoduchá závodní hra z prostředí překážkových dostihů) či Speed Cups (postřehovka s kalíšky a zvonečkem).

Dračí poklad

Věk: od 4 let
Počet hráčů: 2–4 hráči
Hrací doba: 20 minut

Dračí poklad je jednoduchá kooperativní hra, kterou si dobře zahrajete s dětmi od 4 let. V temné jeskyni se je ukryt poklad, který střeží nebezpečný drak. Hráči představují skupinu statečných skřítků, kteří chtějí poklad získat dřív, než se vrátí drak. Cestou lesem ale musí najít tři ztracené klíče k truhle s pokladem. Během hry přikládáte kartičky, s jejichž pomocí vytváříte cestu vedoucí k jeskyni s pokladem. Vytažená kartička draka naopak znamená, že se drak blíží. Kdo zvítězí? Drak, nebo stateční skřítkové?

Ghost Tower

Autor: Heinz Meister
Věk: od 4 let
Počet hráčů: 2–6 hráčů
Hrací doba: 20 minut

Velmi pěkně udělaná kooperativní hra pro předškoláky, která procvičuje paměť. Hráči mají za úkol vrátit všechna malá strašidýlka do jejich pokojíčků ve věži. Povede se jim to jen v případě, že postupně otočí kartičky tří strašidýlek stejné barvy. Na začátku jsou všechny kartičky skrytě rozloženy okolo desky s věží, a teprve v průběhu hry se odhaluje, kde je kdo. Čas je ale neúprosný, hráči musí dobře hledat, aby poslali do postele dříve, než odbije dvanáctá hodina. Doporučuji pro společnou hru dospělých s dětmi.

Looping Louie

Věk: od 4 let
Počet hráčů: 2–4 hráči
Hrací doba: 10 minut

Looping Louie je jednoduchá hra využívající mechanický prvek. Letadlo posazené na otáčivém rameni létá nad kurníky a sráží nepozorné slepice. Úkolem hráčů je pomocí rampy odpinknout letadlo tak, aby jejich kurník přeletělo, a tím ochránit své slepice. Díky tomu dělá letadlo různé nevyzpytatelné veletoče. Stačí chvíle nepozornosti a jedna z vašich tří slepic je dole. Kdo přijde o poslední, vypadává ze hry. Zvítězí ten, komu slepice zůstanou jako poslednímu. V této hře jde především o zábavu, ale i o postřeh a soustředění.

Joe´s Zoo

Autor: Wolfgang Dirscherl
Věk: od 4 let
Počet hráčů: 2–5 hráčů
Hrací doba: 15 minut

V této karetní hře si s dětmi procvičíte především paměť, a také postřeh. Princip hry je jednoduchý, pěkně využívá oboustranných karet. Hráči mají uhodnout, jaké zvířátko se nachází pod figurkou ošetřovatele v Zoo. Všichni si tipují současně pomocí vlastní sady karet. Kdo ví nebo uhodne, dostane „pamlsek“. Zvítězí ten, kdo nasbírá šest pamlsků pro zvířátka. Vtip je v tom, že se karta při vyhodnocení otočí, a tak se hra stále proměňuje. Celkově se jedná o zdařilou variantu paměťové hry.

Speed Cups

Autor: Haim Shafir
Věk: od 6 let (je možné hrát i s mladšími dětmi)
Počet hráčů: 2–4 hráčů
Hrací doba: 10 minut

Je to akční hra založená na rychlosti a postřehu. Každý má svou sadu barevných kalíšků. Všichni najednou řeší stejné zadání, seřadit kalíšky podle zadání. Na obrázku jsou například seřazená barevná autíčka, kalíšky musíte rychle seřadit podle barev autíček a cinknout na zvoneček, abyste získali kartu se zadáním. Nebo je poskládat na sebe podle ptáčků na stromě. A hned následuje další zadání. Kdo má na konci nejvíce karet, zvítězí. Děti si důkladně procvičí barvy, postřeh, ale i motoriku.

Find Nix

Autor: Brad Ross a Robert Leighton
Věk: od 7 let
Počet hráčů: 2–6 hráčů
Hrací doba: 20 minut

Find Nix je karetní hra plná barev a tvarů. Pokud chcete ve hře uspět, musíte si udržovat přehled o kartách a pozorně sledovat, co se změnilo. Každá karta obsahuje čtyři prvky: zvíře, předmět, tvar a barvu pozadí. Hráči na začátku kola obdrží pět karet. Komu se podaří je všechny odložit, získá body podle toho, kolik karet celkem zůstalo v ruce ostatním hráčům. Karty odkládáte, když se shoduje v alespoň dvou prvcích s kartou vyloženou na stole.

Appaloosa Pony Race

Autor: Dominique Ehrhard
Věk: od 8 let
Počet hráčů: 2–6 hráčů
Hrací doba: 30 minut

Appaloosa je jednoduchá závodní hra pro holky, kluky i celou rodinu. Je zasazena do prostředí překážkových dostihů. Nenechte se zmást grafikou na krabici, která spíše evokuje dívčí hračku. Hra je založena na skryté informaci. V závodě je šest koní, každý hráč ale zná jen barvu toho svého, a neví, komu patří ostatní. To ve hře umožňuje taktizovat a blufovat, podobně, jako je to ve hře Želví závody. Kdo je na tahu, může hrát s kterýmkoliv koněm. Jakmile se některý kůň dostane do cíle, ověří se, komu patří, a ten hráč zvítězí.

Numerabis

Autor: Jens Sattler
Věk: od 8 let
Počet hráčů: 2–5 hráčů
Hrací doba: 20 minut

Je to početní hra s procvičením paměti. Nejprve na stůl vyložíte do čtverce kartičky s čísly od 1 do 49, číslem dolů, a připravíte si dvě kostky. Jedna kostka vám v každém kole určí variantu hry a druhá úkol. Vaším úkolem například je, abyste otočili dvě kartičky s lichými čísly, nebo kartičky, jejichž součet bude vyšší než 60. Musíte si tedy pamatovat, jaká čísla byla již odkryta a kde leží, dobře kombinovat a soustředit se na výpočet. Zábavnou formou si s dětmi můžete procvičit počítání, ale i paměť.

Převzato z herního webu Frodovy deskové hry

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář