Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Pikantní kočky jsou zábavnou blafovací hrou pro každého

Pokud hledáte svižnou a zábavnou karetní hru, kterou si dobře zahraje i v hráčsky pestré skupince (ať už věkově či v porovnání herní zkušenosti), pak vyzkoušejte hru Pikantní kočky. Pochází z dílny německé společnosti Heidelbär Games a u nás ji vydal Blackfire. Hra je určena pro 2–5 hráčů od 10 let, ale zvládnou ji i mladší. Jednu partii zahrajte do 15 minut.

Legenda praví, že se tři velké kočky rozhodly jednou provždy ukončit vyčerpávající soutěž o největší šelmu. Usnesly se, že okoření svých devět životů pikantním kulinářským soubojem. Bohužel se nevyhnuly podvádění, a tak daly vzniknout velmi ostré blafovací hře, která vám často vžene slzy do očí.

Pravidla hry Pikantní kočky.

Hra obsahuje sadu karet ve třech barvách s hodnotami od 1 do 10 a dvě speciální karty. Červená přináší čili, zelená wasabi, modrá pepř. V krabičce najdete ještě tři karty trofejí a kartu konce světa. Tyto karty budete potřebovat pro standardní hru. Několik dalších karet slouží pro okořeněnou variantu (při prvních hrách je nechte stranou).

Herní materiál.

Pravidla hry jsou jednoduchá, pokud ale hrajete poprvé, dobře si je pročtěte, ať je rychle vstřebáte. Hráči se v tazích střídají po směru hodinových ručiček. Na začátku hry každý obdrží 6 karet. Ve svém tahu pak buď zahrajete kartu, vždy skrytě, lícem dolu na hromádku dříve zahraných karet, nebo pasujete. Pokud pasujete, doberete si kartu do ruky a hraje další hráč. Do hry se opět zapojíte, když na vás přijde řada.

Po zahrání karty oznámíte hodnotu karty a typ koření. Přitom můžete říci pravdu, ale nemusíte. Můžete tedy blafovat. Při zahrání první karty na „hromádku“ koření musíte oznámit hodnotu 1, 2 nebo 3 a koření podle své volby. Každá další karty musí mít vyšší hodnotu a stejné koření, a po 10 musí následovat hodnota 1, 2 nebo 3.

Jádrem hry je konfrontace zahrané karty ostatními hráči. Kterýkoliv hráč může položit ruku na vrchní kartu z hromádky koření a zpochybnit ohlášené číslo, nebo druh koření. Poté kartu odhalíte. Pokud ohlášená hodnota nebo koření nesouhlasí, vyzyvatel vyhrává. Pokud ale souhlasí, vyhrává konfrontovaný hráč. Vítěz konfrontace dostane všechny karty z hromádky (představují vítězné body). Poražený si dobere 2 karty do ruky a pokračuje ve hře vynesením nové karty.

V případě, že někdo zahraje poslední kartu z ruky (musí to oznámit), nikdo ho nekonfrontuje nebo konfrontaci vyhraje, získá trofej. Ta mu přinese 10 bodů. Dobere si šest karet a hra pokračuje. Pokud ale získá druhou trofej, ihned zvítězí. Hra také končí, když někdo získá poslední ze tří trofejí, nebo když se při dobírání karet z balíčku odhalí karta konce světa.

Trofeje.

Okořeněná varianta do hry vnáší speciální pravidlo, které vám umožní speciální kroky. Například můžete změnit typ koření, můžete ohlásit hodnotu 1, 2 nebo 3 i po kartě 8 a 9. Pro každou partii vylosujete jinou „okořeněnou“ kartu.

Pikantní kočky jsou příjemnou blafovací hrou. Navíc jsou karty krásně graficky zpracovány a díky zlaté barvě působí velmi luxusně. Hodí se proto jako pěkný dárek. Malou krabičku si také můžete vzít kamkoliv.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář