Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Pobočník krále je menší karetní hra ze světa Hry o trůny

Hra o trůny je nyní silné téma, takže vás nepřekvapí další nové hry zasazené do tohoto světa. Takovou novinkou je i Hra o trůny: Pobočník krále, jejímž autorem je Bruno Cathala, stojí například za hrou Kingdomino, která čerstvě získala cenu Spiel des Jahres, nebo Shadows over Camelot. Pobočník krále je malá karetní hra, která má originální ilustrace. Hra je určena pro 2–4 hráče od 10 let.

O co ve hře jde? Významné rody Sedmi království se sjely do Králova přístavišti, aby vzdaly hold králi, který si chce zvolit svého pobočníka. I vy jste dorazili. Pokud se vám podaří získat dostatečnou podporu, stanete se pobočníkem krále právě vy. Pravidla jsou jednoduchá. Z karet postav sedmi rodů vytvoříte čtverec 6×6. Jeho součástí je i karta Varyse. Hráč na tahu ji posune v horizontálním či vertikálním směru a vezme si všechny karty vybraného rodu. A pokud má nejvíce postav daného rodu, získá její praporec.

Hra končí v okamžiku, kdy již není možné kartu Varyse posunout. Zvítězí se ten, kdo má nejvíce praporců. Počty karet jednotlivých rodů se liší, například Starků je 8, Targaryenů 5, Tullyové jsou 2. Ten, kdo si vezme poslední kartu některého rodu, získá navíc kartu společníka, který vám poskytne zvláštní schopnost, například Hodor vám umožní získat Brana Starka z herní plochy i od jiného hráče.

Pobočník krále je jednoduchá a rychlá hra, ve které skládáte sety karet stejného rodu a zároveň se snažíte zahrát tak, abyste nepomohli ostatním. Hra je určena pro hraní v rodině či příležitostnými hráči. Karty jsou čtvercové a jejich grafické zpracování je osvěžující.

 

Související články:

Hra o trůny: Pobočník krále v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář