Hrajeme.cz
Chystá sePřečtěte siPro náročnéPro rodinné hraní

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2017 (2. část) – rodinné a párty hry

Novinek pro letošní rok připravuje Blackfire celou řadu. Některé jsme si již představili, pojďme se podívat na další. Jsou mezi nimi jak rodinné či párty hry, tak hry pro náročné hráče. Uniknout vaší pozornosti by neměla originální párty hra Pozvedněte číše, pro rodinné hraní je určena krásně zpracovaná hra HOP! a pro děti hra Ticket to Ride Junior.


Pozvedněte číše – pro 2–12 hráčů

  • originální párty hra

 

V této párty hře hráči představují šlechtice na banketu, na kterém se nesešli jen přátelé. Každý hráč-šlechtic má sou unikátní schopnost, dále pohár a také jed a protijed v podobě žetonů. Cílem hráčů je přežít a pomocí jedu otrávit svého nepřítele. Na začátku kola se každý pohár tajně připraví, aby obsahoval víno, jed nebo protijed. Následují akce, při nichž se různě manipuluje s poháry. Pokud je na konci kola váš nepřítel mrtev, získáváte bod, stejně tak, když přežijete, při splnění obou podmínek ještě jeden bod navíc. Kdo má po třech kolech nejvíce bodů, zvítězí.

Hra by měla být dostupná do léta.

Odkaz: BoardGameGeek

Ticket to Ride Junior – pro 2–4 hráče od 6 let

  • dětská verze úspěšné vláčkové hry

 

Jedná se o novou hru z rodiny Ticket to Ride, která je určena speciálně pro mladší hráče. Upravena je grafika i velikost mapy. I v této hře hráči sbírají karty, staví tratě a plní úkoly, které jim říkají, jaká města mají spojit. Hráč, který jako první splní 6 úkolů, zvítězí. Díky těmto úpravám se dětem bude dobře hrát.

Hra by měla být dostupná ve 2.–3. čtvrtletí.

Odkaz: BoardGameGeek

 

HOP! – pro 3–6 hráčů od 6 let

  • rodinná hra s krásnými figurkami

 

V této rodinné hře budete cestovat po obloze, šplhat z mraku na mrak, abyste se jako první dostali až na vrchol oblohy. Přitom ale budete čelit různým výzvám, které vám umožní dostat se na vyšší úroveň. Ale i za pomoc dalším hráčům získáte odměnu. Kdo se jako první dostane na sedmou úroveň, zvítězí. Hra je krásně graficky zpracovaná a obsahuje krásné detailní figurky.

Odkaz: BoardGameGeek

 

 

Munchkin Apokalypsa – pro 3–6 hráčů od 10 let

  • samostatná karetní párty hra

 

Jedná se o samostatnou hru ze světa Munchkina. Jejím tématem není nic menšího než konec světa s nejrůznějšími přírodními katastrofami, zombíky, jadernou válkou či invazí mimozemšťanů. Postupně během hry se otevírají pečeti apokalypsy. Jakmile je otevřena sedmá, hra končí a zvítězí ten, kdo má nejvyšší bojovou sílu. Mnohdy se proto budete společně snažit pečeti naopak zavřít, abyste jinému hráči zabránili ve vítězství. Ve hře se vyskytuje daleko více katastrof, hra je proto těžší. Ocení ji především zkušenější hráči.

Odkaz: BoardGameGeek

 

Připravovaná rozšíření her:

  • Munchkin Zombíci 2, 3 a 4
  • Eldritch Horror: Forsaken Lore
  • Temné znamení: Neviděné síly 
  • T.I.M.E Stories – rozšiřující balíčky

Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář