Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Pokojovky zaplní váš herní stůl

S květnem MindOK přinesl novou rodinnou hru, tentokrát na květinové téma. Budete v ní získávat a pěstovat rozličné pokojové květiny, proto se jmenuje Pokojovky, v originálu Verdant. Určena je pro 1–5 hráčů od 10 let. Přestože se jedná o menší hru založenou na sbírání karet, kterou zvládnete zahrát do 45 minut, dokáže zaplnit celý váš stůl a poskytne vám plnohodnotný herní zážitek.

Jedná se o karetní hru, která kombinuje několik jednoduchých mechanismů, puzzle při zaplňování mřížky, výběr karet z nabídky a sbírání setů. Během hry budete umisťovat získané karty do mřížky 3 x 5 karet a to tak, aby se střídaly karty místností a rostlin. Na ně pak budete umisťovat získané žetony, které vylepší vaše bodové skóre. Ve hře zvítězí nejúspěšnější pěstitel květin, ten, kdo získá nejvíce vítězných bodů.

Obrázek: Herní materiál

Hra obsahuje několik typů karet. Základní jsou karty různých rostlin a místností. Doplňují je karty úkolů (rostlin, místností a žetonů). Karet rostlin je 5 druhů – v pěti barvách, stejně tak karty místností. V krabici pak najdete velký počet žetonů. Čtvercové žetony nábytku, mazlíčků a náčiní umístíte do plátěného sáčku, z něhož při hře budete doplňovat nabídku. Dále jsou ve hře žetony květináčů, palců a dřevěné žetony lístků v hodnotě 3 a 1.

Obrázek: Ukázka karet rostlin a místností

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář