Hrajeme.cz
Funny a párty hryPředstavení hryPro rodinné hraní

Dobble Connect je týmová varianta známé postřehové hry

Dobble je úspěšná postřehová hra, která si našla bezpečné místo v nespočtu rodin po celém světě. K dispozici je řada tematických variant, například Star Wars, Hledá se Dory. Nyní tvůrci připravili novou samostatnou hru, která využívá základní princip hry Dobble. Na každých dvou kartách je vždy právě jeden stejný symbol. Novinka se jmenuje Dobble Connect a je určena pro 2–8 hráčů od 8 let.

Hra místo ikonických kulatých karet obsahuje karty šestiboké. V krabičce jich najdete 90 a rozděleny jsou do pěti barev. Karty s černým okrajem jsou startovní, liší se i rubovou stranou, která zobrazuje pohár. Nový tvar má svůj dobrý důvod. Karty budete během hry přikládat na stůl k sobě tak, abyste vytvořili řadu 4 karet své barvy. První tým, kterému se to podaří, získá startovní kartu s pohárem jako bod. Celkovým vítězem se stane tým, který získá určitý počet bodů v závislosti na počtu týmů.

Obrázek: Herní materiál

Na každé kartě najdete 10 symbolů. Ve hře je celkem 91 jedinečných symbolů. Přitom platí, že na libovolných dvou kartách je vždy pouze jeden stejný. Obrázky na kartách mají stejný tvar a barevnost, mohou se ale lišit velikostí. Je to klíčový prvek této hry. Pokud budete hrát s někým, kdo Dobble zatím nehrál, vyzkoušejte s ním hledání stejných symbolů a jejich pojmenování na několika kartách.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář