Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Pokoušejte štěstí v Kartách mrtvého muže

Karty mrtvého muže jsou novou hrou od MindOKu na pirátské téma. Obdobně jako u hry Port Royal se jedná o karetní hru, ve které pokoušíte své štěstí. Tato nová karetní hra je o něco jednodušší a rychlejší. Přitom je dostatečně variabilní, abyste měli chuť si ji opakovaně zahrát. Navíc máte na výběr z několika variant. Určena je pro 2–4 hráče od 10 let, ale zvládnou ji i mladší. Jednu partii zvládnete do 15 minut. Výborně je proto hodí pro rodinné hraní, když nemáte zrovna čas na větší hru. Který pirát nashromáždí největší lup? Pozor ale na to, že kdo chce moc, nemá nic!

Hra obsahuje na 60 karet kořisti, které tvoří její základ – celkem 10 sad po 6 kartách. Každá sada je odlišena obrázkem a barvou. Jak se hraje? Aktivní hráč postupně otáčí vrchní karty kořisti a vykládá je na hrací plochu. Je na jeho rozhodnutí, kdy skončí. Pokud je ale otočená karta stejné barvy jako některá těch, které již na stole leží, je TROP. Jeho tah končí a nedostane nic. Pokud ale má právě otočená karta barvu, která dosud na hrací ploše není, vyloží ji do řady a provede její efekt. Když již nebude pokoušet štěstí, získá všechny vyložené karty a uloží je do svého banku.

Kombinace pokoušení štěstí, míry rizika, do kterého jste ochotni jít, a efektu právě otočené karty tvoří koření této hry. Karty mají různé hodnoty, které v závěru hry rozhodují o výsledku, a efekty podle typu. Kotva například ochrání všechny karty vyložené před ní, takže je získáte, i když budete TROP, kanón vám zas umožní vybrat kartu z banku jiného hráče a odhodit ji, klíč a truhla vám nic nepřinesou samostatně, ale jen společně, křišťálová koule vám umožní podívat se na další kartu a rozhodnout se, zda ji vyložíte, nebo ne.

Herní materiál.Varianty hry.Přehledové karty.Postavy.Karty kořisti – ukázka.

 

Hráči se tedy během hry ovlivňují, škodí si a pomocí fíglů se snaží získat největší díl z kořisti. Hra končí po dobrání celého balíčku karet kořisti. Do závěrečného hodnocení se nezapočítávají všechny karty, ale jen ty s nejvyšší hodnotou z každého typu. Nejvyšší skóre určí vítěze.

Využít můžete také karty postav s různými schopnostmi. Do hry také můžete zapojit alternativní pravidla, která upraví průběh hry nebo podmínky vítězství. Díky malé, šikovné krabičce si hru můžete vzít kamkoliv. Pravidla jsou jednoduchá, takže s hrou rychle  seznámíte nové hráče a hned si můžete užít společnou zábavu.

Související články:

 

Karty mrtvého muže v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář