Hrajeme.cz
Nové hryPro náročnéPro rodinné hraní

Ponořte se do komiksových příběhů s hrou Co-Mix

Stačí se podívat na několik kreslených obrázků a před vámi se začne odvíjet osobitý komiksový příběh. Výborně vám s tím pomůže vyprávěcí hra Co-Mix, kterou u nás nedávno vydal Blackfire. Je určena pro 3–10 hráčů od 8 let. Jedna partie bude trvat okolo půl hodiny, ale záleží jen na vás, jak se ponoříte do vymýšlení příběhů. Budete je vyprávět ostatním hráčům, kteří ohodnotí nejlepší příběhy. Zvítězí ten, kdo získá nejvíce hlasů.

Co-Mix-boxPravidla jsou jednoduchá. Standardně se hraje na tři kola, což znamená, že vytvoříte tři příběhy, můžete ale hrát kratší či delší variantu. Prvním krokem je vymyslet název příběhu pro dané kolo. Pro všechny bude stejný. Poté si doberete 12 karet, které vám poskytnou 24 různých obrázků. Z nich následně sestavíte scénář svého příběhu. Polí máte k dispozici 6 (případně 9 pro delší příběhy). Čas je však omezen (jakmile má někdo příběh připravený, otočí přesýpací hodiny, které odměří zbývající čas).

A může začít nejzajímavější část hry – vyprávění příběhů. Při vyprávění musíte dodržet pořadí karet  na vaší komiksové tabulce a každý obrázek musí být součástí příběhu. Jakmile zazněly všechny příběhy, nastává poslední fáze kola, a to hodnocení a bodování. Každý hráč položí jeden hodnotící žeton na každý příběh. Některé mají zvláštní symboly, která odmění originalitu, nejvíce vzrušující a nejlépe sestavený příběh. Ostatní dostávají neutrální žeton. Hodnotí se shoda v jednotlivých druzích žetonů. Kde jich je nejvíce, zůstávají, ostatní se odstraní. Majitel komiksu pak dostane 1 bod za každý žeton. Dva body pak dostanete za svůj žeton, který leží na příběhu jiného hráče. Hodnotit pravdivě se vyplatí.

Co-Mix-kartyDíky rozmanitým komiksovým obrázkům, kterých je hodně, budou vaše příběhy vždy nové. Nejlépe si zahrajete ve 4–5 hráčích, ve větším počtu pak chystáte příběhy ve dvoučlenných týmech (a to může leckomu vyhovovat, protože se ve dvojici podpoří a inspirují).

Hru oceníte v rodině i při setkání s přáteli, kteří si rádi vymýšlejí příběhy. Co-Mix rozvíjí fantazii, tvořivost, vyjadřovací schopnosti, ale i umět naslouchat a hodnotit vyprávění druhých.

 

Co-Mix v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Deskofobie recenzuje vyprávěcí párty hru Co-Mix | Hrajeme.cz 14.4.2016 at 23:41

[…] Ponořte se do komiksových příběhů s hrou Co-Mix […]

Připojte svůj komentář