Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Pacal´s Rocket je strategie s budováním mayských pyramid

Na podzim Piatnik vydal novou strategickou hru Pacal´s Rocket, která je určena pro 2–5 hráčů od  8 let a patří k těm přístupnějším i pro rodinné hraní. Zavede vás do pradávného města Palague, kde se našla tajemná náhrobní deska, která možná zobrazuje astronauta ve vesmírné lodi. Ve hře budete budovat pyramidy v okrscích města Palangue a získávat za to body, které rozhodnou o vítězi. Pomáhat vám v tom budou vesmírné lodě a energetické kameny.

Pacals_Rocket-deskaHerní plán představuje město rozdělené do několika okrsků. V nich stavíte různě vysoké pyramidy. Záleží na počtu použitých energetických kamenů a na jejich rozestavení na herní ploše. Body hráč získá za postavenou pyramidu tehdy, pokud je v daném okrsku první nebo když v něm získá převahu. Klíčové je umisťování energetických kamenů, které se provádí pomocí lodě (dutého válečku, do kterého se kameny vhazují). Když posouváte loď, zanecháte na políčku všechny kameny, které aktuálně obsahuje.

Hra končí, když některý hráč postaví svou předposlední pyramidu nebo když někdo dosáhne 40 bodů (resp. 35). Dohraje se kolo a ohodnotí řeky a jezero, jednotlivé okrsky a nepoužité božské kameny.

 

Autorem hry je Günter Burkhardt, který již vytvořil celou řadu her, například Darjeeling, Kupferkessel Co., Seeland, Castelli.

Pacal´s Rocket v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář