Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Postřehovka Gloobz oživí váš stůl

Novou postřehovou hru Gloobz od společnosti Gigamic přineslo v nedávné době Albi. Jedná se o mezinárodní vydání, které obsahuje česká pravidla. Hra je jazykově nezávislá a zahrajete si ji ve 2–6 hráčích od 6 let. Obsahuje čtyři roztomilé gumové figurky Gloobz a tři barevné „kyblíčky“. Tyto figurky se budou především dětem líbit. Ve hře dále najdete čtvercové karty s vyobrazením postaviček Gloobz v různých velikostech a barvách. Po otočení karty je vaším úkolem sebrat jednu či více figurek, samozřejmě těch správných.

Gloobz-boxPrincip hry je jednoduchý. Hráč na tahu, před tím než otočí kartu, řekne buď „více Gloobz“, nebo „méně Gloogz“. Hráči musí co nejrychleji chytit předměty, jejichž tvar a barva je na kartě zastoupena nejčastěji. Ve druhém případě naopak ty, které nejsou na kartě vůbec nebo jich je nejméně. Pozor si ale musíte dát také na některé zvláštní karty, které plnění úkolů znesnadňují a vnáší do hry další napětí.

Za správně získaný předmět obdrží hráč bod. Body se zaznamenávají na kruhovém počítadle. Kdo má jako první předepsaný počet bodů, zvítězí (liší se podle počtu hráčů).

Gloobz jsou krásně graficky připravená hra, kterou si zahrajete v podstatě s kýmkoliv. Děti si procvičí rychlost, postřeh, barvy, tvary. Hra je podobná jiné postřehové hře Duch, je však jednodušší.

Gloobz v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář