Hrajeme.cz
Herní akce

Pozvánka: BOokCon vás v listopadu zve do knihoven

Během letošního podzimu se v některých knihovnách setkáte s logem BOokConu, konkrétně kolem prvního listopadového víkendu. Na takto označených akcích se nebudete setkávat pouze s fantasy a sci-fi knihami a jejich autory či příznivci, jak název jemně naznačuje, ale taktéž s herním obžerstvím, mnohdy celonočním. BOokCon, dříve Fantasy víkend v knihovně, startuje 4.–5. listopadu 2016.

Navazujeme na tři předchozí ročníky Fantasy víkendů v knihovně, které se uskutečnily v knihovnách (Dobříš, která projekt iniciovala, dále například Náchod, Hradec Králové, Praha). Letos se základna účastnických knihoven opět rozrostla. Svou akci si tak můžete najít nejen ve výše uvedených knihovnách, ale na své si přijdete také v Pardubicích, Třinci nebo Plzni. Zároveň došlo k přejmenování na BOokCon, s odkazem na knihy a nejslavnějšího fantasy knihovníka z díla Terryho Pratchetta (Ook).

Program připravuje každá knihovna jiný, takže doporučujeme bděle sledovat stránky uvedených stánků kultury. Také termíny se mohou mírně lišit. Někde můžete ve víru fantastických událostí strávit celý víkend, někde se budete muset vtěsnat do kratší doby. Každopádně vás čekají zážitky herní, soutěžní i literární v prostředí, kde vám budou příběhy inspirativně dýchat do zátylku.

V textu je použita část článku Kristýny Obrdlíkové z knihovny v Pardubicích.

fantasy-vikend-v-knihovne-1
Loňská akce v Hradci Králové v Kuklenách.

Předchozí ročníky:

 

Připojte svůj komentář