Hrajeme.cz
Chystá sePro náročné

Pax Renaissance bude druhou hrou od Fox in the Box

Nové malé vydavatelství Fox in the Box připravuje české vydání hry Pax Renaissance. K dispozici by mohla být v zimě 2017. Po hře Neanderthal: Lovci mamutů to bude již druhá hra od Phila Eklunda a jeho Sierra Madre Games. Pax Renaissance je přepracovaná hra Lords of the Renaissance. Určena je pro 2–4 hráče od 12 let a zahrajete si ji mezi 60 a 120 minutami. Ocení ji především náročnější hráči, protože se jedná o komplexní hru, která navíc obsahuje mnoho informací pro dokreslení atmosféry.

pax-renaissance-karta1-ukazkaVe hře Pax Renaissance každý z hráčů představuje významného bankéře z doby renesance. Pomocí svého nemalého vlivu tahá za pomyslné nitky a ovlivňuje dění v celém světě. Budete tak moci hrát například za rod Medicejských z Florencie, Fuggerů z Aušpurku, Coeurů z Alexandrie či Marchionniů z Lisabonu. Budete spřádat tajná spiknutí, organizovat vraždy, popravy a upalovat kacíře, podněcovat rolnická povstání, zakládat křižácké výpravy, financovat krále, republiky a objevitelské výpravy, vysílat inkvizitory, podporovat piráty a korzáry nebo dokonce rozpoutáte svatou válku. Samozřejmě budete i čile obchodovat.

pax-renaissance-karta2-ukazkaVe hře jsou čtyři různé způsoby, jak můžete zvítězit. Je pouze na vás, zda se západní společnost rozvine do světlé moderní éry osvícené vědy a kultury či zůstane v bahně temného feudalismu. Pokud máte rádi strategické hry s minimem náhody, pak si přijdete na své.

Ve hře je na 120 karet se spoustou dějových textů z doby renesance. Hra také obsahuje 40 dřevěných kostek v barvách hráčů, 63 různých figur v barvách převládajícího náboženského vlivu a 40 plastových disků, které znázorňují florény, tedy peníze.

Odkazy:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář