Hrajeme.cz
Herní akce

Pozvánka: Festival deskovek Jarní Brnohraní 2017 bude 3. a 4. června

O víkendu 3.–4. června můžete vyrazit na herní festival Jarní Brnohraní, které se koná v Brně v kohoutovickém SVČ Legatu. Festival je určen hráčům všeho věku a zaměření. Budete si zde moci vyzkoušet převážnou většinu her, které v Česku vycházejí. Chybět nebudou aktuální herní hity jako Blood Rage, Great Western Trail, Scythe, a další novinky jako Mars: Teraformace, Nejsme tu sami. Organizačně za ním stojí brněnský obchod s hrami Planeta Her a podílí se na něm hlavní čeští vydavatelé, MindOK, Albi, Piatnik či REXhry.

Kapacita akce je cca 300 hráčů v jednu chvíli. Hlavní náplní festivalu je volné hraní her, které vás naučí zkušení vysvětlovači. Pomohou vám také s výběrem správné hry pro vás.

Něco z programu:

  • Turnaje se na Jarním Brnohraní nekonají, výjimkou ale bude turnaj v karetní hře RONE za účasti autora Štěpána Štefaníka.
  • V rámci Jarního Brnohraní se odehraje křest rozšíření hry Settlers: Zrod impéria, které přináší nový národ Aztéků. A ti z vás, kdo do Kohoutovic dorazí, mohou být mezi vůbec prvními vlastníky tohoto rozšíření.
  • Jako obvykle si na Jarním Brnohraní budete moci vyzkoušet i různé prototypy. Legendy země Euthie již jsou prototypem pokročilým. Tuto hru můžete podpořit na HitHit.cz.
  • Budete mít také příležitost zahrát si některou z venkovních her, například Crossboule. Je to zajímavá varianta pétanque s měkkými koulemi, kterou si můžete zahrát prakticky kdekoliv.

Základní informace:

KDY: 3. a 4. června, zač. v 10 hodin, konec v neděli v 16 hodin

KDE: prostory Legata (pobočka SVČ Lužánky v Kohoutovicích), Stamicova 7, Brno

KDO: Festival je určen všem zájemcům o moderní deskové hry

VSTUPNÉ: 40 Kč pro dospělého a 20 Kč pro děti do 15 let, děti do 6 let mají vstup zdarma

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář