Hrajeme.cz
Herní akcePro rodinné hraní

Pozvánka: Víkend 27.–28. května bude ve znamení Mölkky

Příští víkend máte jedinečnou příležitost zahrát si Mölkky hned na několika akcích. A pokud tuto zábavnou hru ještě neznáte, pak je nejvyšší čas, abyste se s ní seznámili. Je to jednoduchá venkovní hra pro každého bez rozdílu věku či fyzické zdatnosti. Nápadně připomínají známou ruskou hru gorodki. Hráči se snaží házecím kolíkem srazit kolíky s čísly, mölkky. Cílem není srazit co největší počet mölekk, ale získat za jejich sražení body. Pro úspěch ve hře musíte skloubit přesnost hodů kolíkem a taktiku, jakou kuželku srazit. Hrají jednotlivci nebo týmy. Viz také video níže.

Letošní rok je výjimečný. O víkendu 19.–20. srpna se v Rakovníku uskuteční mistrovství světa ve hře Mölkky. Do Čech se sjedou nejlepší hráči, aby poměřili své síly. Albi při této příležitosti podpoří pořadatele turnajů v této hře. Zaregistrovat se do programu Road to Rakovník můžete prostřednictvím tohoto formuláře. Zapůjčí vám sady hry pro váš turnaj a poskytne ceny pro tři nejlepší týmy. Trénujte a zúčastněte se i vlastního mistrovství světa.


Jablonec nad Jizerou – 27. května

Začíná se v 9.30 hodin v Jablonci nad Jizerou, ulice U hřiště. Proběhne zde turnaj družstev, který je určen i pro začínající hráče. Vyhrává každý! Občerstvení zajištěno. Přihlášky zasílejte na e-mail: Molkky.JnJ@seznam.cz.

Brno-Veveří – 27. května

V 13.45 hodin začíná turnaj jednotlivců v Brně-Veveří, Piknik box, registrací. Registrační poplatek je 30 Kč předem (na místě 50 Kč). Turnaj proběhne podle standardních pravidel, případné výjimky a rozhodování se u neurčitostech hodu bude konzultován s rozhodčím – Honza Severa.

Rudná pod Pradědem – 28. května

V 9.30 hodin začíná turnaj pro začínající i pokročilé hráče. KDE: Chaloupka kopečková, Stará Rudná 32, Rudná pod Pradědem. Přihlášky zasílejte e-mailem: info@chaloupka-rudna.cz, telefonicky na čísle 777 902 738.

Týniště nad Orlicí – 28. května

Turnaj začíná v 10 hodin, Dům dětí a mládeže, Týniště nad Orlicí, Mírové náměstí 271. Na cestě Pohádkovým lesem potkáte i čarodějnici, která vás naučí Mölkky. Pokud si budete chtít zahrát, je to na vás. Start od MŠ Dub v Týništi nad Orlicí mezi 9.30–10 hodin, případné info: 725 435 732.

Jak se hrají Mölkky (délka videa: 2:11 min.):


Odkazy:

Mölkky v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář