Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Připravte se na cestu. Příští stanice? Londýn

Příští stanice Londýn

Zakreslovací hry jsou oblíbené mezi mnoha hráči a hráčkami. Jejich nabídku v létě rozšířila také novinka nazvaná Příští stanice Londýn, kterou u nás vydal MindOK. Jedná se hru typu flip&write. Vaším úkolem v ní je navrhnout nový systém podzemní dráhy v Londýně. Budete se snažit vytvořit optimální dopravní spojení, které propojí turisticky zajímavá místa, využít tunely pod Temží a zohlednit požadavky vedení města. Hra je určena pro 1 až 4 hráče od 8 let. Jednu partii zvládnete do půl hodiny.

Součástí hry je bloček s plánem města, do které ho si zároveň budete zaznamenávat získané body ve čtyřech po sobě jdoucích kolech. K zakreslování budete používat čtyři barevné pastelky. Balíček karet vám pak bude určovat, co a jak můžete zakreslovat. Využít také můžete čtvercové karty společných úkolů, ale pro první partie je můžete nechat v krabici. Použijete je, až se s hrou seznámíte.

Obrázek: Herní materiál

Jak se hraje

Celkem vás čekají čtyři kola. V každém budete zakreslovat do svého plánu jednu dopravní linku v barvě vaší pastelky. V prvním kole si ji můžete vybrat. Každý hráč tedy bude mít jinou barvu. Pokud hrajete čtyři, je to jednoduché, rozeberete si všechny čtyři pastelky. Je-li vás méně, nevyužitou barvu položte mezi dva hráče. V novém kole si vezmete pastelku od souseda, takže na konci hry budete mít zakresleny čtyři linky ve čtyřech barvách.

Stanice jsou na mapě označeny geometrickými symboly. Stejné najdete na kartách stanic, které tak určí, jakou další stanici můžete připojit. Musíte přitom dodržovat několik základních pravidel pro zakreslování. Úseky linky na sebe musí navazovat. Propojení stanic musí být přímé a linka se nesmí vrátit do stanice, kterou už vedla. Různé linky se nemohou mezi stanicemi křížit.

Na konci každého kola si zaznamenáte body pro právě ukončenou trasu. Zaznamenáte počet čtvrtí, kterými linka prochází, počet stanic ve čtvrti, kde jich máte nejvíce, dva body za každý úsek křižující Temži. Zaškrtnete také každou připojenou turistickou atrakci, na konci hry za ně dostanete další body, k nimž připočtete bonusy za přestupní stanice – místa křížení různých linek.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář