Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Připravte si Dokanalý piknik až v devíti hráčích

Od 1. září si můžete pořídit novou karetní hru Dokonalý piknik, kterou u nás vydává Blackfire. Jedná se o malou hru, která obsahuje 80 netradičně podlouhlých karet, z nichž si vytvoříte piknikovou deku plnou pestrobarevných ubrousků a nejrůznějších dobrot. Zahrajete si ji v 1–9 hráčích od 8 let.

Hru Dokonalý piknik dostanete v obdobné krabičce, jakou mají například hry Kdo to byl? nebo Ťuk, Ťuk! Podzemí! Patří tedy do řady malých rodinných her, které mají jednoduchá pravidla a jsou rychlé a svižné, jednu partii zvládnete za 10 minut. Přitom je to chytrá hra, ve které budete přemýšlet o umístění každé karty.

Obrázek: Herní materiál

Jak se hraje

Vaším úkolem ve hře je poskládat piknikové karty do mřížky 4 x 4 pole tak, abyste získali co nejvíce bodů. Během čtyř kol umístíte celkem 8 karet. V každém kole si doberete 2 karty, jednu si necháte a druhou předáte hráči po levici.

Každá karta obsahuje tři čtverce zobrazující určitou barvu ubrousku a druh dobrůtky. Získané karty budete vykládat před sebe na stůl, na piknikovou deku. Můžete je vykládat vodorovně i svisle, můžete je různě natáčet, můžete je umístit vedle sebe, překrývat je i zasouvat pod již umístěné karty. Všichni hrají současně.

Na konci čtvrtého kola máte připravenou svou piknikovou deku k obodování. Všechny stejné symboly, a to dobrůtky nebo barvy ubrousků, které se vodorovně nebo svisle vzájemně dotýkají, tvoří  skupinu. Body dostanete za skupinu alespoň tří stejných symbolů. Počítání je jednoduché, od počtu symbolů odečtete 2, výsledek je počet získaných bodů.

Obrázek: Ukázka hry – hotové piknikové deky

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář