Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Vytvořte své Papírové moře z barevného papíru

Čerstvou srpnovou novinkou od MindOKu je čistě karetní hra Papírové moře. Určena je pro 2–4 hráče od 8 let. Pomocí karet s různými efekty vytvoříte své papírové moře. Za hrou stojí zkušení autoři Bruno Cathala a Théo Rivière. Cathala vytvořil například hry Kingdomino, Five Tribes nebo Cyclades, Rivière například hry Draftosaurus, Kavárna monster nebo Detektiv Kočička.

V krabičce najdete 58 hracích karet v jedenácti různých barvách a šest přehledových karet. Ilustrace karet tvoří profesionální fotky origami, které byly vytvořeny speciálně pro tuto hru.

Obrázek: Herní materiál

Jak se hraje

Hrát budete několik kol, dokud někdo nedosáhne předepsaného počtu bodů, které potřebujete k vítězství. Body budete získávat hraním karet a prováděním jejich efektů. Ve svém tahu si buď vezmete dvě karty z dobíracího balíčku a jednu z nich si necháte, nebo si do ruky vezmete vrchní kartu z jedné ze dvou odhazovacích hromádek. Můžete také vyložit dvojici párových karet a provést jejich efekt. Tento krok můžete opakovat.

Kolo můžete ukončit, pokud hodnota vašich karet na stole i v ruce dosáhla alespoň 7 bodů. Pokud to neuděláte, hraje další hráč. Uzavření kola vám umožní ještě jednu věc. Můžete zvolit bezpečnější variantu „Končíme“. Všichni vyloží karty na stůl a sečtou si body. Nebo zvolíte „Poslední šanci“, pak všichni ostatní provedou ještě jeden tah. Uděláte to, když věříte, že vás ostatní nepřekonají. Pokud budete úspěšní, získáte bonusové body navíc za každou kartu v barvě, kterých má nejvíce. V opačném případě nezískáte standardní body, ale jen barevný bonus.

Hra končí okamžitým vítězstvím hráče, který získá všechny čtyři mořské panny. Jinak hra končí, jakmile některý hráč dosáhne potřebného počtu bodů (v závislosti na počtu hráčů: 40, 35, 30 pro 2, 3, 4 hráče).

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář