Hrajeme.cz
Nové hry

Prozkoumejte každý kout naší Země

Země je nová znalostní hra, kterou právě vydal MindOK. Určena je pro 2–6 hráčů od 10 let. Respektive nová je tématem, protože jinak vychází z osvědčeného principu hry Fauna (která mimochodem právě vyšla v novém vydání). Zatímco ve Fauně určujete váhu, délku a výskyt na mapě světa různých zvířat, Země vás provede po nejzajímavějších místech naší planety, přes nejvyšší hory, nejhlubší moře, největší zlatý důl po nejmohutnější vodopády. A nezapomíná ani na různé rekordy. Znalosti jsou ve hře výhodou, ale nikdo neví všechno, a v této hře stačí i správně odhadovat. Čím přesněji se trefíte, tím více bodů získáte.

Ukázka hry (německé vydání).
Ukázka hry (německé vydání).

Hra obsahuje velký herní plán s mapou celého světa, která rozdělena na geografická území. Dále zde naleznete 150 oboustranných karet s nejrůznějšími zajímavostmi, které jsou rozděleny do čtyř úrovní obtížnosti. Víte například, jak vysoká je Cheopsova pyramida? Kdy byl otevřen most Golden Gate? Kolik místností je v Zakázaném městě? Kde najdete Obrův chodník? Zatímco horní polovina karty zobrazuje informace určené hráčům na začátku kola, dolní polovina skrývá řešení a něco navíc.

Mohu vám garantovat, že s touto hrou se se něco nového naučíte, a navíc zajímavou a zábavnou formou. Dobré znalosti vám určitě pomohou, ale správný odhad také vede k úspěchu, což dává šanci všem. Pokud patříte mezi soutěživější typy, pak hrajte v homogenní skupině, například s přáteli. Jako vzdělávací hra pak dobře poslouží i pro rodiny se staršími dětmi.

Pro zajímavost dodám, že jsme ji úspěšně otestovali i s předškoláky. Dospělý se v takové hře stává průvodcem, s nímž se děti dozví spoustu věcí o zeměpisu a historii Země.

Země v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Recenze: Fauna | Hrajeme.cz 18.9.2015 at 18:46

[…] Prozkoumejte každý kout naší Země Novinka […]

Připojte svůj komentář