Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Psí život aneb jaké to je být psem

Dnes se podíváme na jednu z novinek, která se sice objevila již před Vánoci, ale byla rychle vyprodaná. Do obchodů právě míří dotisk. Jedná se o hru Psí život, která je určena pro 2–6 hráčů od 8 let. Každý hráč představuje jednoho toulavého psa. Jejich vlastnosti se liší, takže musíte zvolit vhodnou strategii, abyste na ulici obstáli. Uspějete, když získáte dostatek kostiček, které si zahrabete ve svém pelíšku. Díky přístupným pravidlům a krásnému provedení s namalovanými figurkami pejsků se hodí pro rodinné hraní. Velmi pěkně ukazuje nelehký život pejsků, kteří ztratili svého pána.

Psí-život-box3dHerní plán představuje město s ulicemi, na kterých jsou lampy, fontánky s vodou, restaurace, trafiky. To je prostor, ve kterém se budete pohybovat. Každý hráč má svou kartu psa. Ta mu ukazuje, co nese v tlamě, jak plný má močový měchýř, jak velký má hlad a kolik akčních bodů může využít v každém kole. Kromě toho má také svůj balíček karet činnosti. Karty určují výsledky různých akcí jeho psa.

Co tedy mohou vaši pejskové dělat? Je toho dost. Libovolný počet akčních bodů můžete spotřebovat na pohyb po městě. To se hodí vždy, když chcete prchnout před odchytovou službou nebo před jinými psy, kteří vás chtějí obrat o těžce nabytou kost. Často budete prohledávat popelnice či žebrat v restauraci. Je to dobrý způsob, jak sehnat něco k snědku, navíc máte šanci získat kost. Další možností je doručení novin z trafiky na požadovanou adresu. Setkání s jiným psem znamená často souboj, vítěz může získat kosti nebo noviny, podle toho, co poražený upustil. Pejsci, jak známo, rádi očurávají kandelábry. Když na takové políčko přijde jiný pes, zastaví se na něm (a jeho tah skončí). Kdo chce akci očurat lampu využít, musí se nejprve napít z fontánky.

Psi-zivot-material2

Ve hře zvítězí ten, kdo jako první zahrabe ve svém pelíšku tři kosti. Nezáleží na tom, kde je získal. Některý pes je rychlejší, což mu pomůže v rychlé donášce, jiný zas silnější, takže si může počíhat na jiné psy a obrat je o kosti. Zábavnější je hra ve větším počtu hráčů, protože se pak lépe uplatní možnosti interakce mezi hráči. I když se na krabici uvádí, že je i pro dva hráče, v tomto počtu vás bude hra nudit, nebude mít tu správnou atmosféru jako ve větším počtu. Hru oceníte především při rodinné hře s dětmi.

Musíme ještě dodat, že hra původně vyšla již v roce 2001. Nyní je k dispozici v nové grafické podobě. Díky aktuálnímu dotisku je opět dostupná a navíc v češtině. Pokud o hru máte zájem, moc s jejím pořízením neváhejte, další dotisk se již nechystá.

Hra Psí život v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář