Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Railroad Ink je příjemná kostkovka ve dvou variantách

Mezi nedávnými novinkami, které přineslo Albi, je i hra Railroad Ink. K dispozici je modrá a červená edice. Liší se různými minirozšířeními, které přináší. V této kostkové hře na svou desku tvoříte silniční a železniční sítě, které jsou propojeny stanicemi. Hra je určena pro 1–6 hráčů od 8 let. Pravidla jsou přístupná, hodí se proto ke hraní v rodině či s přáteli, ale mohou po ní sáhnout i náročnější hráči jako po rychlém filleru.

O co ve hře jde? Každý hráč má svůj čtverečkový herní plán, na který fixou bude kreslit dopravní sítě. Co to konkrétně bude, záleží na čtyřech kostkách. V každém kole hodem určíte stejné podmínky pro všechny hráče, kteří tak hrají současně. Hra je díky tomu svižná, zbytečně nikdo nečeká. Na kostkách může padnout přímá cesta či zatáčka, a to pro dálnici nebo železnici. Herní plán také obsahuje výjezdy, ty se snažíte propojovat, protože čím víc jich propojíte, o to více bodů na konci hry dostanete.

Na svém herním plánu také najdete bodovací tabulku, do které si na konci zaznamenáte získané body, ale také na ní vidíte, za co všechno body získáte. Celkem se hraje sedm kol. Během nich zaplníte větší část plánu a vytvoříte jednu či více sítí a různě dlouhých cest. Když na konci hry porovnáte výsledné dopravní sítě, budou se diametrálně lišit, přestože jste dostávali stejné zadání. Zvítězí ten, kdo lépe vše naplánuje a zkombinuje.

Modrá edice přináší dvě minirozšíření, dvě kostky s řekami a dvě s jezery. Obdobně červená edice obsahuje dvě kostky s lávou a dvě s meteority. Do hry je můžete, ale nemusíte zapojit. Doporučuji, abyste to udělali, až se s hrou seznámíte. Pěkně vám ji zpestří. U řek je to tak, že cesty je mohou překovávat jen s pomocí mostů. Jezera zas dokáží propojovat vaše cesty díky molům. Meteority vám sice mohou zničit již postavenou cestu, máte ale možnost získat body navíc, pokud do kráteru vede cesta. Láva ze sopky zabírá prostor a ničí cesty. Když se vám podaří uzavřít lávové jezero, získáte bonus.

Railroad Ink je jednoduchá a svižná kostková hra pro široký okruh hráčů. Dobře si ji zahrajete v jakémkoliv počtu hráčů, aniž by se herní doba zbytečně prodlužovala. Jedna edice je pro 6 hráčů, s oběma edicemi si klidně můžete zahrát až ve 12 hráčích.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář