Hrajeme.cz
Představení hryPro náročné

S Kronikou zločinu odhalujete nevšední detektivní příběhy

Horkou novinkou, kterou si konečně můžete zahrát v češtině, je nová detektivní hra Kronika zločinu, kterou u nás vydal MindOK. Hra vás zavede do současného Londýna, kde jako členové týmu vyšetřovatelů máte vyřešit zapeklité případy. Musíte přitom spolupracovat. Podstatné je ve hře propojení deskovky a aplikace, kterou si zdarma stáhnete do svého mobilního zařízení. Vše je k dispozici v češtině. A můžete hrát i bez připojení k internetu. Hra je určena pro 1–4 hráče od 12 let. V originále se hra jmenuje Chronicles of Crimes a na loňském veletrhu her SPIEL v německém Essenu patřila k nejvyhledávanějším hrám.

Když otevřete krabici, čeká na vás herní deska, na niž budete vykládat karty stop a postav a k níž budete umisťovat desky lokací, které můžete navštívit. A také v ní najdete šikovný inzert, který vám pomůže vše uložit, ale třeba i uchovat rozehranou hru. Všechny karty na sobě mají QR kód, s jehož pomocí karty načítáte do aplikace. Je to důležité pro určení osoby, s níž například chcete mluvit v konkrétní lokaci nebo na niž se chcete zeptat náhodného svědka či vybraného specialisty.

Kronika zločinu je kooperativní scénářová hra. V aplikaci si zvolíte scénář (orientovat se můžete mimo jiné podle jeho obtížnosti), ten vás uvede do situace a vy můžete začít pátrání. Dobré je začít průvodcem hrou, který vás v krátkém scénáři naučí ovládat aplikaci. Nemusíte mít ale obavu, není to nic náročného. Jedním z důležitých faktorů ve vyšetřování je čas, dobře si proto rozmyslete, jakým směrem se vydáte a jak vyhodnotíte získané stopy.

Během hry totiž postupně získáváte stopy, setkáváte se s různými osobami, můžete využít policejní experty, tipujete si možné podezřelé a jejich motivy. Když se domníváte, že jste případ vyřešili, podáte hlášení vrchnímu inspektorovi. Budete přitom odpovídat na řadu otázek a závěrečné bodové hodnocení určí, jak jste byli úspěšní.

Součástí hry jsou i prvky virtuální reality. Na některých místech můžete využít VR brýle, abyste si například místo činu prohlédli v 3D režimu. Jinak si můžete místo prohlédnout panoramaticky.

Pokud máte rádi příběhové a detektivní hry, pak určitě neváhejte a Kroniku zločinu si vyzkoušejte. Doporučuji. Zpříjemní vám letní prázdninové večery.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář