Hrajeme.cz
Pro rodinné hraníRecenze

Recenze: Hra na kočku a namiř

Do obchodů se právě dostala novinka Hra na kočku a namiř, kterou u nás distribuuje Blackfire. Přináší rychlou, akční hru pro 2 hráče od 7 let, která je až překvapivě chytlavá, a to jak pro děti, tak i pro dospělé. Z krabice se dozvíte, že se jedná o hru od autorů Výbušných koťátek. Pokud je znáte, tak už asi tušíte, že se jedná o ztřeštěnou a funny hru v originálním designu, při které se odreagujete od běžných starostí.

Hra vás zaujme již svým zpracováním. Plně využívá celou krabici, samotná krabice je hra. Na stole ji otevřete, doplníte střední přepážku a zástěny a můžete začít hrát. Jedná se vlastně o takové hřiště v jehož středu je obří kočka s vyceněnými zuby, tři z nich tvoří bílé kuličky, nos pak černá kulička.

Jak se hraje

Oba hráči se posadí proti sobě a začnou pomocí tlapiček současně střílet žluté kuličky. Snaží se přitom dosáhnout toho, aby se v jednom okamžiku nacházely všechny kuličky jedné barvy na soupeřově straně hracího plánu. Buď se vám podaří srazit černou kuličku, která je jen jedna, nebo dosáhnete toho, aby všechny tři bílé kuličky nebo všech osm žlutých uliček bylo současně na straně soupeře.

Tlapičky jsou vyrobeny s tvrdého plastu a s deskou jsou spojeny silným magnetem. Nakloněním a uvolněním vrhnete připravenou kuličku na druhou stranu jako malým katapultem. Pokud se nějaká kulička dostane do autu mimo herní plán, vykřikněte: „Tlapky!“ a přerušte hru. Vraťte kuličku na tu stranu, ze které vylétla, napočítejte do tří a pokračujte ve hře.

Můžete volit několik způsobů, jak uspět. Nejpřímější cesta je trefit černou kuličku, to je „rychlá smrt“, okamžitý bod. Nevýhodou ale je, že se hůře trefuje. Jednodušší proto může být sestřelení tří bílých kuliček nebo jejich přehrání na druhou stranu. Pokud ale budete dostatečně rychlí a budete trefovat otevřenou tlamu kočky, pak uspějete i nastřílením žlutých kuliček k soupeři.

Když vyhrajete kolo, přičtete si bod. Počítadlo v podobě očí vám ukazuje aktuální stav obou hráčů. Vyhrává ten, kdo jako první získá 5 bodů.

Hodnocení

Hra na kočku a namiř je jednoduchá dovednostní hra s trochou taktiky. Je rychlá, akční a zábavná. Užijete si ji zejména v rodině s dětmi, ale bude bavit i dospělé. A většinou nezůstane jen u jedné partie. Často se nám stalo, že ještě před skončením jedné hry jsme se domluvili na odvetě.

Partie jsou rychlé, takže si dobře zahrajete, i když se vás sejde více. Můžete uspořádat malý turnaj o to, kdo je největší hráč této hry. Pravidla jsou triviální, takže hned můžete začít hrát, a to především ocení děti, které moc nechtějí poslouchat výklad pravidel. A zaujmout může i ty členy rodiny či známé, kteří se jinak hraní vyhýbají.

Hra funguje díky kvalitnímu provedení. Při troše péče vám vydrží dlouho. Kuličky se vám mohou lehce zakutálet, proto je dobře, že v balení dostanete i náhradní. Přesto si na ně dávejte pozor. Hra připomíná dovednostní hry typu Pukec, živou stolní hru, ve které se snažíte nastřílet všechny disky na soupeřovu stranu.

Hru vám mohu vřele doporučit. Bavila nás velmi. A ani skóre 4:1 nemusí být ztracené 🙂

Poznámka: Zkontrolujte si, zda je počítadlo dobře nastaveno, aby jedna strana ukazovala skóre modré tlapičky a druhá růžové. Případně stačí kolečka prohodit, z jedné strany opatrně vysuňte spojovací hvězdičky.


Hra na kočku a namiř

Počet hráčů: 2

Herní doba: 15 minut

Doporučený věk: od 7 let

Rok vydání: 2022


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář