Hrajeme.cz
Pro rodinné hraníRecenze

Recenze: MARVEL – Rukavice nekonečna

Ode dneška je v prodeji další marvelovka, tedy hra s licencí od společnosti Marvel, která stojí za příběhy se superhrdiny Captain America, Spider-Man, Iron-Man, Hulk a mnohými dalšími. Setkáte se s nimi v nové hře MARVEL: Rukavice nekonečna (v originálu Infinity Gauntlet). Je určena pro 2–6 hráčů od 10 let. Jedná se o menší karetní hru, kterou si zvládnete zahrát do 15 minut. U jedné partie ale zpravidla nezůstane. Ve hře nerozhodujete o ničem menším, než je osud vesmíru.

Thanos vs. superhrdinové: Kdo získá Rukavici nekonečna?

Hra MARVEL: Rukavice nekonečna využívá některé principy malé karetní hry Milostný dopis, ale jinak se jedná o jinou, samostatnou hru. Hraje se způsobem jeden proti všem. Jeden z hráčů představuje Thanose a ve hře používá karty z vlastního balíčku. Proti němu se postaví skupina hrdinů, kteří mají vlastní společný balíček karet. Hra si z Milostného dopisu především bere princip dobrání jedné karty a zahrání jedné karty.

Součástí balení jsou i žetony, které přidávají sílu k útoku, a ukazatele pro označení „životů“ pro obě strany. Hrdinové mají k dispozici 16 karet. Ze zamíchaného balíčku si na začátku hry každý dobere jednu kartu. Thanos má karet 13 a dobere si 2 karty, s nimiž bude začínat.

Cílem hrdinů je připravit Thanose o všechny životy. Pokud se jim to podaří, okamžitě vítězí. Thanos má dvě možnosti, jak může zvítězit. Buď připraví hrdiny o všechny životy, nebo nasbírá všech 6 kamenů nekonečna, počítají se mu i ty, které má v ruce. Pak luskne, a je po všem.

Jak se hraje

Hru začíná Thanos, pak pokračují jeden po druhém ostatní hráči za hrdiny. Na začátku tahu si vždy doberete jednu kartu, a pak jednu zahrajete a vyhodnotíte její efekt. Důležité je, že zahrané karty zůstávají ležet před hráči na stole, takže máte přehled o tom, které jste již zahráli. Pokud dojdou hrdinům karty v dobíracím balíčku, zamíchají se všechny jejich zahrané karty a vytvořte nový. Thanos si domíchává karty do balíčku na základě efektů karet, takže dobírací balíček mu dojde jen vzácně. V takovém případě krok dobrání karty přeskočí, jeho balíček se neobnovuje.

Některé efekty karet umožňují hráčům, aby se posílili, další dovolují získávat informace o kartách. Důležité jsou pak ty, které dovolují bojovat s protihráčem. Díky tomuto efektu se můžete pokusit porazit jednu z jeho karet. Boj probíhá jednoduše. Tajně si porovnáte čísla karty, kterou máte v ruce. Kdo zvítězil, kartu si nechá, poražený ji odhodí, a dobere si novou. Zároveň ztratí jeden život.

Hráči se během hry rozhodují na základě informací, které jsou dostupné všem nebo které získali pomocí efektů svých karet. Nemohou si mezi sebou předávat informace o kartách, které mají nebo které viděli. Nesmí ani ovlivňovat volby ostatních hráčů.

Celkové hodnocení

Rukavice nekonečna je svižná karetní hra, která je přístupná širokému okruhu hráčů. Osloví jak příznivce filmů a komiksů ze světa Marvelu, tak kohokoliv dalšího. Karty jsou kvalitní a krásně ilustrované. Díky jednoduchým pravidlům se můžete rychle ponořit do hry.

Jak jsem již zmínil, nejedná se o tematické přepracování Milostného dopisu, ale o samostatnou hru. Je v ní méně blafování, více dedukce a riskování, které ovlivní výsledek partie. Je potřeba sledovat zahrané karty a podle toho volit. Komunikace je ve hře omezená, takže Milostný dopis je v tomto směru živější.

Thanos je silný, ale šikovní hrdinové ho mohou udolat. Pokud se mu ale podaří nasbírat všechny kameny a lusknout, je to krásný pocit pro hráče, která završil partii.

Hra je uložena v šikovném plátěném pytlíčku, takže si ji můžete vzít kamkoliv. Stojí za to si ji zahrát víckrát za sebou a role si vyměnit.


MARVEL: Rukavice nekonečna

Autoři: Seiji Kanai, Alexandar Ortloff

Počet hráčů: 2–6

Herní doba: 15 minut

Doporučený věk: od 10 let

Rok vydání: 2020 (česky 2020)

Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář