Hrajeme.cz
Nové hryPředstavení hryPro rodinné hraní

Rivalové rozjeli závod formulí o velké peníze

Vsaďte si na nejlepší jezdce v závodě rychlých formulí. Můžete vyhrát velké peníze. Ale ani stupně vítězů nejsou k zahození. V nové hře Rivalové se můžete naplno ponořit do světa rychlých aut a okruhových závodů. V originále se hra jmenuje Downforce, u nás ji vydal MindOK. Určena je pro 2–6 hráčů od 8 let. Jedna partie vám zabere okolo 40 minut. Rivalové jsou závodivá hra s formulemi, která je řízena kartami. Vítězem hry se stane ten, kdo dokáže v rámci závodů vydělat nejvíce peněz.

Rivalové nejsou úplně novou hrou. Jedná se novou edici dříve vydané hry Top Race. od Wolfganga Kramera. Má novou grafiku, upravené maličkosti a krásné miniatury formulí. Hra má ale bohatší historii. Prapůvodní verze vznikla již v roce 1974. Postupně vyšla v několika variantách. Nejúspěšnější byla právě Top Race, která byla nominována na cenu Spiel des Jahres.

V první fázi hry prostřednictvím dražby získáváte formule a jejich jezdce, kteří mají jedinečné schopnosti. Rozhodujete se především podle toho, jaké pohybové karty máte k dispozici. Všechny peníze, které dáte do dražby, představují investici, na konci hry si je odečtete od zisku. Peníze naopak inkasujete za pořadí v závodě. Nejvíce ale získáte za sázky během hry. Sázíte celkem třikrát, a čím dříve si vsadíte na správnou formuli, tím více získáte.

Pohyb formulí je vyřešen pomocí karet. Kdo je na tahu, zvolí jednu ze svých karet, a ta určí, které formule a v jakém pořadí se budou hýbat. Vždy tak pohnete s jednou až šesti formulemi. Trať je ale úzká a formule si překážejí. Výběr správné karty je proto významným taktickým prvkem hry.

Rivalové jsou svěží závodivou hrou zkombinovanou s dražbou. Využívá unikátní systém pohybu, který je řízen kartami. Nemá složitá pravidla, takže si ji zahrajete s kýmkoliv, kdo má rád formule, a výborně se hodí pro rodinné hraní. Na stole velmi pěkně vypadá. S dětmi můžete hrát zjednodušenou variantu pro začátečníky, bez dražby a speciálních schopností. Nejvíce si ale užijete plnou hru. Doporučuji vyzkoušet.


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář