Hrajeme.cz
Představení hryPro náročné

Rozšíření Zoceleni mrazem ke hře Frostpunk je malé, ale šikovné

Nedávno jsme vám představili velkou, výpravnou kooperativní hru Frostpunk, ve které se snažíte přežít mrazivou apokalypsu (viz recenze). Velká krabice je nabytá herním materiálem. Albi ale nabízí celou řadu doplňků a rozšíření, která základní hru vylepší a pozvednou. Například si můžete pořídit pěknou neoprenovou podložku nebo speciální sadu miniatur s budovami. Zásadnější je ale nejmenší rozšíření nazvané Zoceleni mrazem. Dnes se podíváme na to, co přináší.

Připomenu, že Frostpunk je kooperativní hra pro náročné hráče, která vznikla na základně úspěšné videohry. Snažíte se v ní udržet při životě a čelit nejrůznějším nástrahám komunitu přeživších. Prožijete v ní alternativní vývoj naší civilizace na konci 19. století, kdy svět zachvátila globální katastrofa v podobě nekonečné zimy.

V první řadě rozšíření Zoceleni mrazem přináší sadu dřevěných komponent, která nahrazuje kartonové ze základní sady. Jsou to ukazatele tepelné škály, značky tepla a chladu, dále nemoci a obyvatel, hladu a jídla, bouře a kola. Nechybí ani žetony nepokojů a naděje. Jejich velkou výhodou je, že se s nimi lépe manipuluje a celkově do hry lépe zapadají a zvyšují přehlednost všech ukazatelů, kterých není ve hře málo.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář