Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Rudý úsvit je karetní hra podle románové předlohy

Hry, za kterými stojí Jamey Stegmaier, budí pozornost. Nejinak tomu je u jeho aktuální novinky, kterou u nás vydalo Albi pod názvem Rudý úsvit. V originálu se hra jmenuje Red Rising podle stejnojmenné románové předlohy. Na kartách se setkáte s celou plejádou postav, které hrají větší či menší roli původního příběhu. Znalost knih ale není pro hraní podmínkou, užijete si hru i tak. Určena je pro 1–6 hráčů od 12 let. Jedna partie by vám měla zabrat okolo 45 minut.

Rudý úsvit je strategická karetní hra. V porovnání s hrou Scythe se jedná o menší hru. Založena je především na kombinování efektů jednotlivých karet, kterých je ve hře opravdu požehnaně. Navíc jsou jedinečné a je jich hodně, takže je zaručena velká variabilita hry, každá partie bude jiná. Inspirací byla pro autory hra Tajuplné říše.

Hra vás zavede do dystopického světa, který je rozdělen do 14 kast označených různými barvami. Na pomyslném vrcholu pyramidy stojí barva zlatá, na dně je barva rudá. Tato hierarchie se promítá do barevné skladby karet a do jisté míry i do jejich efektů.

Pravidla jsou v základu jednoduchá. Obdržíte pět náhodných karet a s tímto počtem si vystačíte až do konce hry. Během svého tahu můžete zahrát jednu kartu ze své ruky, nasadit ji na vybranou ze čtyř lokací a vyhodnotíte efekt nasazené karty. Nato získáte vrchní kartu lokace, nebo z balíčku postav. Druhou možnost využijete, když jste s kartami v ruce spokojeni. Odhalíte kartu z balíčku postav, umístíte ji na libovolnou lokaci a získáte bonus lokace. Hráči se střídají, dokud nenastane podmínka pro konec hry.

Zní to celkem jednoduše, množství kombinací a efektů vám alespoň zpočátku může zamotat hlavu. Postupně, s tím jak hru a karty poznáte, bude vaše hra efektivnější a rychlejší. Připravit se také musíte na určitou náhodnost, kterou s sebou karetní hry nesou, takže v jedné partii můžete mít k dispozici lepší karty, než v jiné. Hru tak ocení ti, kdo mají rádi kombinační karetní hry s možností interakce mezi hráči.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář