Hrajeme.cz
Chystá sePro rodinné hraní

Albi chystá Parky, pokračování Karaku a další rodinné hry

Dnes 19. června Albi oznámilo v rámci Albi Game Day Family aktuální novinky a chystané rodinné hry. Nejžhavější novinkou v nabídce Albi je hra Rudý úsvit, což je nová strategické karetní hře od Jamey Stegmaiera. Další novinkou je rodinná hra Mariposas o putování motýlů (viz recenze). Pořídit si již také můžete nové dvě varianty hry Similo Safary a Zvířata.

S chystanými novinkami v rámci edice Mozkovna jsme vás seznámili začátkem května. Další oznámení budou následovat 17. července, kdy Albi odhalí chystané hry pro náročnější hráče.


Čerstvě je také k dispozici malé rozšíření Karak: Sidhar, Kirima a Elspeth. Přináší dva zcela nové hrdiny (alchymistu Sidhara a lovkyni Kirimu) a jeden dlouho očekávaný návrat (Elspeth).

Pořídit si již můžete také hru Splašený kuře. Určena je pro 3–6 hráčů od 7 let. Je to bláznivá karetní hra ze stejné série jako Šťastný candát, s nímž ji také lze kombinovat. Herní princip je stejný – úkolem je zbavit se jako první svých karet tím, že plníte spolu se svými protihráči úkoly, uvedené na kartách. Tentokrát po vás budou úkoly vyžadovat ještě více aktivity, než v případě Candáta.

S podzimním dotiskem se také dočkáme nového českého názvu dvojice rodinných her. My Little Scythe bude Albi vydávat jako Šampiony jablečného království a Bossin‘ Space ponese název Vesmír útočí. Posílí to povědomí, že se jedná hry v češtině.


Karak: Goblin

– pro 2–4 hráči od 8 let na 30 minut

Bude se jedna o samostatnou karetní hra ze světa Karaku. Hráči se v roli známých hrdinů tentokrát vydají do gobliních jeskyní. Hra funguje na principu jednoduchého deckbuildingu a cílem hráčů je vytvářet z karet silné kombinace, s jejichž pomocí se probojují skrz řady nestvůr.

Plánovaný termín vydání: červenec 2021.


Taco, čapka, dort, dárek, pizza

– pro 2–8 hráčů od 8 let

Sesterská hra populární bláznivé postřehovky Taco, kočka, koza, sýr pizza, která přináší novou mantu, trojici nových akčních karet a snad ještě šílenější hratelnost. Jedná se o samostatnou hru, nikoli o rozšíření.

Plánovaný termín vydání: říjen 2021.


Railroad Ink: Rozšíření Obloha, Elektřina a Výstavba

– rozšíření hry Railroad Ink

Albi přinese trojici malých rozšíření pro roll and write hru Railroad Ink. Každé z nich obsahuje čtyři nové kostky – v případě Elektřiny a Oblohy jde o dvě minirozšíření a ve Výstavbě je každá kostka malým rozšířením kombinovatelným s jinými.

V Obloze budete budovat letecké linky a operovat s počasím, v Elektřině napájet generátor a rozsvěcet pouliční osvětlení a ve Výstavbě budete moci bourat, stavět a napravovat následky svých rozhodnutí.

Plánované datum vydání: léto 2021.


Karak – sada figurek k rozšířením

Kosmetické rozšíření pro hru Karak přinese sadu 8 detailních figurek, jimiž je možné nahradit kartonové figurky postav z rozšíření Karak: Regent a Karak: Sidhar, Kirima a Elspeth.

Plánované termín vydání: říjen 2021.


Similo: Strašidla

– pro 2 a více hráčů od 7 let

Bude to šestý přírůstek do řady deduktivních karetních her pro celou rodinu. Přinese například Ducha, Bánší nebo Vlkodlaka. Jako u všech her z řady Similo jej lze kombinovat se všemi ostatními sadami.

Plánované termín vydání: Halloween 2021.


Vzhůru na palubu

– pro 2–4 hráče od 6 let

Vzhůru na palubu (v angličtině vyjde jako Ship Ahoy) je zbrusu novou hrou od tvůrce Sabotéra Fréderica Moyersoena. Spíše než o stolní hru půjde ale o hru podlahovou. Nemá totiž pevně daný herní plán, ale hráči mohou se svými flotilami plout, kamkoli se jim zamane. Vzhůru na palubu přináší pirátskou atmosféru, ve které budete se svými protivníky navzájem střílet z kanónu a snažit se potopit jejich lodě. Už v základu bude navíc obsahovat šest rozšiřujících modulů, díky kterým se například budete moci utkat s mořskou nestvůrou.

Plánované termín vydání: srpen/září 2021.


Parky (v originálu PARKS)

– pro 1–5 hráčů od 10 let

Je to jedna z nejkrásnějších rodinných her. Vypravíte se v ní na treky po krásách amerických národních parků. V průběhu hry se budete snažit co nejefektivněji postupovat se svými turisty vpřed, abyste získali suroviny potřebné k návštěvě jednotlivých parků, reprezentovaných překrásně ilustrovanými kartami.

Navíc bude hra k dispozici včetně rozšíření Po setmění, které přidává další parky, pohledné komponenty a pravidla.

Plánované termín vydání: podzim 2021.


Karak 2

– pro 2–5 hráčů od 8 let

Půjde o samostatně hratelnou hru navazující na úspěšnou dětskou hru Karak. Vyvede vás z ponurých katakomb hradu Karak na denní světlo. Těšit se můžete na komplexnější, ale stále velice přístupnou hru.

Plánované datum vydání: Vánoce 2022.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář