Hrajeme.cz
Nové hry

Rytíři a Unesená jsou komiksy, v nichž se stanete hrdinou

REXhry odstartovaly nový a věřím, že úspěšný projekt. Vydaly dvě komiksové knihy, které jedinečným způsobem spojují komiks a gamebook. První kniha se jmenuje Rytíři a je určena především dětem. Zaujmout ale může i dospělého. Druhá je spíše pro dospělé a jmenuje se Unesená. Mohu doporučit obě dvě. Postupně knihu procházíte a vaše rozhodnutí určují, jakou cestou se příběh bude ubírat. Na obrázcích nacházíte čísla, která vás odkazují na příslušný další obrázek. Vy se stáváte hrdinou, který uspěje, nebo taky ne.

Rytíři přináší příběh mladých bratrů ze sedláckého stavu, kteří se chtějí stát rytíři. Vy si vyberete jednoho z nich. Každý má trochu jiné schopnosti. Můžete být silní, obratní nebo inteligentní. Pokud chcete uspět, musíte projít rytířskou zkouškou. Obnáší to prozkoumávání různých končin království, hledání pokladů, boj s lapky, získávání zbraní či magických předmětů. Kniha tak představuje hru pro jednoho hráče, který řeší různé situace a rozhoduje se, jak je vyřeší. Doporučit ji mohu dětem od 9 let.

Druhou knihou je Unesená. Přináší temný příběh, v němž se snažíte najít svou unesenou dceru, protože jen vy ji můžete zachránit. Ani zde nebudete postupovat jednu stránku za druhou, ale budete se rozhodovat, kam vstoupíte, co prohledáte, zda budete bojovat. Čas se vám bude rychle krátit, takže se budete snažit vyhnout slepým uličkám. Příběh má jedinečnou atmosféru. Zaručeně si budete muset projít několikrát, tedy pokud si postup neulehčíte…

Pokud uvažujete o pěkném a originálním dárku pro někoho ve vašem okolí, pak určitě tyto dvě knihy zvažte. Vřele je doporučuji. V zahraničí vyšlo komiksových gamebooků již pěkná řádka. Věřím, že se dočkáme i dalších českých překladů.

Rytíři.Rytíři – osobní deník.Unesená – vlastnosti hráče.Unesená.Unesená.Unesená.

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář