Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Vytvořte dokonalé vitráže ve hře Sagrada

MindOK pro toto předvánoční období připravil ještě jednu krásnou novinku. Je to rodinná hra Sagrada, ve které se stáváte umělci, kteří vytváří barevné vitráže katedrály Sagrada Familia v Barceloně. Okenní sklíčka ve hře představují barevné kostky. Vkládáte je do okenních rámů se vzory. Je to hra pro 1–4 hráče od 8 let. Krásné provedení, jednoduchá pravidla a příjemná hratelnost ji předurčují k tomu, aby oslovila široký okruh hráčů.

Sagrada se hraje na 10 kol. V každém kole si vyberete dvě kostky, které umístíte do své vitráže. Musíte přitom dodržet několik podmínek. Sousední kostky nesmí mít stejnou hodnotu ani barvu. Další podmínky vám určuje zvolený vzor. Na konkrétní místo musíte umístit konkrétní hodnotu nebo barvu. Zpočátku to není tak složité, a pro umístění najdete správné místo lehce. Jak se vitráž zaplňuje, začne to být náročnější. Pomoci vám pak mohou řemeslníci, které máte k dispozici. První kostku přitom pokládáte do rohu nebo na okraj, ostatní musí sousedit rohem nebo hranou s dříve položenou kostkou.

Začínající hráč hodí kostkami, které podle počtu hráčů náhodně vytáhl z pytlíku. Ve svém tahu můžete provést dvě akce v libovolném pořadí.  Vyberete jednu kostku z nabídky a umístíte ji do svého okna. Další možností je použít 1 kartu nářadí s využitím řemeslníka. V každém kole budete mít dva tahy, tzn. budete umisťovat až dvě kostky. Po skončení 10. kola proběhne závěrečné bodování, které určí vítěze.

Zábavná je hra díky několika prvkům. Především díky způsobu bodování. Z deseti společných úkolů si pro svou partii náhodně zvolíte tři a zároveň každý hráč dostane vlastní tajný úkol. Zaručuje to variabilitu hry. Dalším pěkným prvkem hry je využívání řemeslníků. Každý hráč dostane tolik žetonů řemeslníků, kolik určuje jeho karta vzoru. K jednodušším vzorům jsou tři, ke složitějším více, až šest. Když je během hry nepoužijete, získáte za ně na konci body.

Hra je svižná a napínavá, v každém tahu musíte dobře volit, jaké kostky si vyberete a kam je umístíte. Je potřeba plánovat a dobře využívat řemeslníky, aby váš plán vyšel. Díky různým úkolům je každá partie jiná, takže se k ní budete rádi vracet. Doporučuji vyzkoušet.


Související články:

Sagrada v katalogu Hrajem.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář