Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

S hrou Na louce se vydáte na zkušenou do přírody

Rodinné hry se zvířaty a zaměřené na přírodu mají zpravidla úspěch. Mezi ně se brzy může zařadit hra Na louce, jejíž české vydání připravil Blackfire. Stanete se v ní pozorovateli přírody a budete odkrývat její záhady a příběhy. Hra je určena pro 1–4 hráče od 10 let. Herní partie zabere 60–90 minut. V následujících dnech bude hra v obchodech, dostanete k ní i promo karty.

Hra se vyznačuje krásně kolorovanými kartami zvířat, rostlin, krajiny, ale i různých staveb. Během hry je budete získávat a díky jejich řetězení za ně získáte na konci hry body. Představují vaše nabyté zkušenosti z pozorování přírody. Počet kol, které máte k dispozici, závisí na počtu hráčů. V každém kole využijete několik akcí, a to k získání a vyložení karet pozorování, nebo některou ze speciálních akcí.

Během hry také můžete plnit cíle, které se nacházejí na samostatné desce s táborákem. Za ně na konci hry obdržíte další body, které společně s body za vyložené karty budou rozhodovat o úspěchu ve hře. Cíl představuje dvojici symbolů, které musíte mít mezi vyloženými kartami. Důležitým prvkem hry je, jak se karty řetězí. Každá karta obsahuje podmínky pro vyložení, představuje je jeden či více symbolů, které jsou ve vaší oblasti viditelné. Novou kartou pak „využitý“ symbol zakryjete, ale zároveň díky ní nový získáte, takže jej můžete využít pro další kartu či plnění cíle.

Kromě karet pozorování se zvířaty, rostlinami a houbami jsou ve hře i karty krajiny a objevů, které vykládáte do samostatné oblasti po splnění podmínek. Přinesou vám další body.

Na louce je rodinná hra založená na sbírání karet a jejich řetězení. Podmínky na kartách na sebe navazují a vytvářejí navazující potravní řetězec a životní podmínky pro jednotlivé rostlinné a živočišné druhy. A toto řetězení vychází ze vztahů v přírodě. Hra tedy hravým způsobem a mimochodem učí děti poznávat tajemství naší přírody.

V krabici najdete i sadu obálek, které obsahují další tematické karty, které můžete zapojit do hry, a tak hru zpestřit. Pokud nemáte zrovna po ruce spoluhráče nebo rádi hrajete sami, můžete využít variantu pro jednoho hráče.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář