Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

S jarem přiletěli ptáčci a usadili se Na drátě

A roztomilá hejna ptáčků se mohou usadit i u vás doma, protože jsou součástí nové karetní hry Na drátě. Koncem března ji vydalo Albi. Hra je určena pro 2–4 hráče od 6 let. Na kartách jsou ptáčci, může být jeden, ale i dva či tři. Během hry se je budete snažit získat do své sbírky. Vyhraje ten, kdo jako první získá určitý počet hejn ptáčků. Karty se během hry budou neustále otáčet, takže si procvičíte paměť a postřeh.

Karty jsou oboustranné. Na začátku hry je všechny rozložíte po stole buď do pravidelného, či nepravidelného tvaru, podle libosti. Ptáčci na kartách jsou v červené, zelené, žluté nebo fialové barvě. Zároveň platí, že na druhé straně jsou ptáčci odlišné barvy, ale ve stejném počtu, nebo jiný počet ptáčků ve stejné barvě.

Ve hře platí jednoduché pravidlo. Kdo je na tahu, musí jednu kartu otočit a vzít si ji, pokud splňuje podmínky pro přidání do hejna. Tou podmínkou je, že se hejno tvoří postupně, nejprve musíte mít kartu s jedním ptáčkem, potom přidat se dvěma a následně se třemi. Celkem můžete tvořit až čtyři hejna, v barvách ptáčků. Hra končí, když některý hráče zkompletuje 2/3/4 hejna podle počtu hráčů: 4/3/2.

Hra je jednoduchá, takže si pravidla rychle vysvětlíte a hned můžete začít hrát.

Na drátě v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář