Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Upravte svou Zahradu v nové hře, ať je nejkrásnější mezi všemi

Jaro je tu v plné kráse a první květy nás hladí po duši. A co když se zatáhne a zaprší? Pak si můžete krásnou zahrádku připravit i v pohodlí svého domova v nové hře Zahrada, kterou právě vydal MindOK. Vytvořil ji známý autor Uwe Rosenberg, který má řádnou zemědělskou průpravu ve hrách Fazole či Agricola. Hru představil loni v Essenu pod názvem Cottage Garden (dalo by se přeložit jako zahrádka). Český název Zahrada je pro hru výstižný, přívětivý a hraví, jak ukazuje krabice. Ta se MindOKu velmi vydařila.

Zahrada je určena pro 1–4 hráče. Můžete si ji tedy zahrát, i když zrovna nemáte spoluhráče. Hra obsahuje celkem 36 dílků truhlíků s různobarevnými květinami. Truhlíky mají zvláštní tvary, každý je jiný. Vaším úkolem bude, abyste je postupně složili do vymezeného prostoru vašeho záhonku a čím lépe se vám to daří, tím více bodů obdržíte. Hráč s nejvyšším bodovým ziskem na konci hry zvítězí.

Uprostřed stolu je deska s nabídkou truhlíků s květinami. Vybrat si můžete vždy z řady, u které stojí „zahradních“ v podobě zelené kostky. Ta mimo jiné označuje počet odehraných kol. Místo truhlíku si ale můžete vzít květináč. Ten se hodí při bodování a také k obsazení jednoho políčka, které se vám nepodařilo zakrýt truhlíkem. V každém případě zvolený dílek umístíte na svůj záhon. Pokud je kompletně zaplněn, získáte body za miniskleníky a květináče. Na své bodovací tabulce posune příslušné bodovací kostky.

Herní materiál.Zahradník.Slunečník a úly.Trakař.

 

U takové zahrady nesmí chybět kočky. Ty jsou velmi užitečné, protože loví myši a vám tím pomáhají zaplnit volná místa na záhonech. Sice vám nepřinesou žádné body, ale umožní rychlejší dokončení záhonu. Pomocí kočky si také můžete doplnit nabídku truhlíků. Získáváte je při bodování, když některou ze svých kostek překročíte červenou čáru na bodovací tabulce. Jen si dejte pozor na to, že na konci svého tahu můžete mít u sebe nejvýše 2 kočky.

Šestým kolem se hra od předchozích trochu liší. Před každým svým tahem ztrácíte 2 body. Jinak hrajete jako v předchozích kolech. Kdo už nemá záhon, body neztrácí. Hra končí, jakmile jsou obodovány všechny záhony.

Pokud máte rádi hry, jako je například Patchwork či Ubongo, pak je Zahrada stvořená přímo pro vás. Líbit se bude i těm, kdo vyhledávají přístupné, nekonfliktní hry, ve kterých si něco sami tvoří. Zde je to co nejdokonalejší zahrádka. Tato hra rozvíjí koncept Patchworku a dotahuje ho do podoby pro více hráčů. Hra má krásně tematicky zpracované komponenty. Bude vás těšit, jaká zahrádka vám rozkvétá pod rukama.

Školka s nabídkou.Dokončená zahrádka.Ukázka hry.Začínáme.Školka se zahradníkem.Bodovací tabulka.

 

Související odkazy:

Zahrada v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář