Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Schází vám doma ponožky? Mohou za to Ponožkožrouti

Ponožkožrouti jsou tady. Chybí vám doma ponožky do páru. Nedivte se, mohou za to ponožkožrouti. Nová hra pro děti a rodinné hraní vám ale dává šanci vše napravit. Domácí skřítková vám je pomohou dát opět dohromady. Určena je pro 2–4 hráče od 6 let. Českém vydání připravil Blackfire. Kromě základních pravidel obsahuje i pravidla, která obměňují hru. Ponožkožrouti jsou totiž hrou, která se vyvíjí.

Každý hráč má svého skřítka, který mu pomáhá dát dohromady správné páry ponožek. Vítězem se stane ten, kdo bude mít jako první tři páry. Skřítka si můžete pojmenovat, podle svého přání a fantazie.

Herní plán představuje místnost v domě. Kromě vašich figurek skřítků se po ní pohybují i příšerky. Hráči se střídají v tazích. Nejprve hodíte kostkou a odehrajete tah příšerky, pak následuje tah s vaší figurkou. Po pohybu můžete získat ponožky, pokud je políčku, na které stojíte, vaší barvy, nebo můžete získat ponožku z doupěte příšerky. Když dáte dohromady pár, umístíte ho na kartu skřítka.

Příšerky mohou ukrást osamocené ponožky neopatrným skřítkům a odnést je do svého doupěte v temném zákoutí. Po pohybu příšerkou ji nejprve nadzvedněte. Skrytá kostka vám určí, zda příšerka spí, nebo zda provedete její akci. Pokud se dívá, můžete se tajně podívat na jedno ze sousedních polí a vzít ponožku, jehož figurka sousedí s příšerkou. Nebo se se stejnou figurkou mohou pohnout ještě jednou.

Vítěz partie může nalepit na vnitřek krabice samolepku. Po několika hrách pak můžete otevřít novou místnost uvnitř krabice. Získáte nová pravidla, herní součásti a varianty hry. Ta můžete zapojit do své další hry. Pokud ale nechcete, hrát s nimi nemusíte, nebo vyberete jen jejich část.

Ponožkožrouti jsou krásně zpracovanou hrou, která se vašim dětem bude líbit. Seznámení hráčů s pravidly vám zabere jen pár minut, můžete tedy brzy začít hrát. Postupně zapojovaná nová pravidla vaši hru zpestří.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář