Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hryPro rodinné hraní

Sochy v akci oživí nejen vaši párty

Sochy v akci patří k těm hrám, při kterých si se správnou partou užijete spoustu legrace. Není to klasická desková hra, nebudete sedět u stolu, ale společenská hra pro 3–14 hráčů. Dobře si ji zahrajete s dětmi i s přáteli. Umí také výborně prolamovat ledy v novém kolektivu. V každém kole vybraný hráč představuje vášnivého sběratele umění a ostatní pózují jako sochy nabízené ke koupi. Co mají představovat, jim určí karta sbírky. Úkolem sběratele umění je poznat, co jednotlivé sochy představují.

Hraje se tak dlouho, dokud si všichni nevyzkouší roli sběratele umění. O vítězi pak rozhodne součet bodů získaných ve všech kolech. Sběratel vždy získává po bodu za každou správně určenou sochu, dva body obdrží hráč-socha, pokud sběratel uhádl, co představuje. Přestože se ve hře boduje, jde v ní v první řadě o společnou zábavu. Hra rozvíjí komunikaci, fantazii a tvořivost.

V balení hry najdete na 250 karet sbírek a dvě sady karet s kartami pro označování soch. Fialovou sadu využijete při hře 3–7 hráčů, žlutou přidáte při hře 8–14 hráčů. Červenou kartu nepoužijete ve hře, ale pomůže vám oddělit karty, s nimiž jste již hráli, od těch ještě nezahraných. Šikovný je také bloček na zápis bodů.

Sochy v akci jsou přesně ta hra, kterou si vezmete s sebou na hory, abyste se večer společně pobavili. Stačí, když trochu popustíte uzdu fantazii a o legraci bude postaráno. Nejspíš si vzpomenete na školní léta či oddílové výpravy a obdobné hry. Zde máte vše krásně a přehledně připravené, takže nemusíte nic složitě chystat a vymýšlet.

Sochy-v-akci-karty

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář