Hrajeme.cz
Nové hryPro náročnéPro rodinné hraní

Souboj robotů vypukne v české deck-buildingové hře RobotiCS

První česká karetní hra na principu deck-buildingu, to najdete na krabičce nové karetní hry RobotiCS. Hra je určena pro 2–4 hráče, primárně však pro dva. Krabička obsahuje na 200 karet, hrací plán, žetony a pravidla. Hra vás zavede do arény, která je bojištěm obřích robotů a jejich programerů. K dispozici máte ∝-robota a β-roboty a jejich výbavu. Během hry vylepšujete svůj balíček a posilujete své roboty. Prohraje ten, jehož programer bude zcela vyčerpán nebo ∝-robot zničen.

RobotiCS-programeri-detailVšichni hráči začínají se stejným balíčkem se základními zdroji a několika reakcemi. Každý si ale vybere svého programera a ∝-robota, kteří mají jedinečné schopnosti. Programer Mat například může vyléčit 10 zranění svého ∝-robota nebo zahodit robota z ruky a zabránit všem zraněním daného kola, poněkud ho to ale vyčerpává. Zato ∝-roboti mohou své vlastnosti využívat opakovaně, například Savior si lízne 2 karty, když způsobí nějaké zranění.

V první fázi kola můžete nakupovat nové karty z Robomarketu, vykládat karty z ruky, používat schopnosti. V další fázi mohou roboti zaútočit. Protivník má možnost reagovat schopnostmi či kartami reakce. Úspěšné útoky uštědří zranění. Tah končí odstraněním zahraných karet do robošrotu.

Pravidla hry se naučíte rychle, popsána jsou na jednom list A4. Kvalita karet by mohla být lepší, budou se nejspíš odírat, takže stojí za to uvažovat o obalech. Typy karet jsou ale dobře barevně odlišeny, podporuje to přehlednost ve hře. K dispozici také máte papírový hrací plán s vyznačením umístění karet při hře dvou hráčů a základním popisem fází hry.

Hru RobotiCS má v distribuci Blackfire. Hra navazuje na knihu Tomáše Cíchy Robitics, která vypráví příběh mladého programera Mata a společně s ním můžete odhalit tajemství tohoto technologického a robotického světa. S hrou jsou spojeny i další aktivity jako turnaje a organizované hraní. Sledujte oficiální webové stránky.

 

Odkazy:

 

RobotiCS v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

První šampionát ve hře RobotiCS se uskuteční tuto sobotu | Hrajeme.cz 16.2.2016 at 20:13

[…] Souboj robotů vypukne v české deck-buildingové hře RobotiCS […]

Připojte svůj komentář