Hrajeme.cz
Představení hryPro náročné

Spící bohové vám připraví strhující dobrodružství

Hra Spící bohové měla dorazit již v roce, nakonec po menším zdržení dorazila letos v březnu. REXhry českou lokalizací potěšily především příznivce příběhových her. Po hře Cestou necestou je to další velká hra od Ryana Laukata, kterou si můžete zahrát v češtině. Stejně jako ostatní hry, i Spící bohy ilustroval sám autor. Tato kooperativní tematická hra je určena pro 1–4 od 13 let.

Ve hře Spící bohové se stanete členy posádky lodi Mantikora, která se v roce1929 ztratila. Ocitnete se ve zvláštním, neznámém světe, který je plný tajemných míst, nejrůznějších nepřátel a dobrodružství. Vaším úkolem bude hledat posvátné předměty, s jejichž pomocí budete moci probudit bohy, kteří vám pomohou s návratem domů. Přežijete jen v případě, že budete spolupracovat při průzkumu exotických ostrovů a setkáních s různými postavami.

Obrázek: Herní materiál

Hra obsahuje velké množství rozličného herního materiálu. K jeho uložení slouží krabičky, které vám pomohou uložit rozehranou hru tak, abyste mohli dobře navázat. Kromě karet dobrodružství, nepřátel, schopností, událostí či úkolů zde najdete desku lodi a devět desek členů posádky. Především zde najdete herní atlas, jehož každá část reprezentuje malou část velkého herního světa, který můžete prozkoumávat. Dále je zde velká Kniha příběhů, která vás bude provázet celou hrou.

Ve hře je celkem devět členů posádky. Rovnoměrně si je rozdělíte mezi sebe. Pouze kapitánu Sofi Odessovou může použít libovolný hráč, který je na tahu. Každá postava má své jedinečné schopnosti, které budete moci využívat během hry. Navíc je budete moci rozvíjet pomocí karet schopností, které získají.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář