Hrajeme.cz
Chystá se

Splendor míří do světa Marvelu

Blackfire včera oznámil, že vyjde hra Splendor Marvel, tedy Splendor zasazený do světa Marvelu. Uvidíme, jak tematická proměna této jednoduché ekonomické hře pro 2–4 hráče od 10 let prospěje. Pokud původní hru neznáte, podrobnosti najdete v recenzi.

Karty v nové hře budou hrdinové ze světa Marvelu, takže to určitě bude něco pro fanoušky komiksů a filmů. Žetony budou představovat kameny nekonečna a místo zlata budou žetony S.H.I.E.L.D., získáte je jen při rezervaci karty. Navíc ve hře budou 4 žetony Kamenů času (1 na hráče). Získáte ho, když si najmete první postavu 3. úrovně.

Na některých kartách najdete symboly Avengers. Kdo bude mít jako první tři, získá navíc destičku Avengers – Sjednocení, která bude za 3 body. Jiný hráč ho ale o ni může připravit. Jinak budou místo šlechticů destičky lokací, které si vezmete stejně jako v původní hře.

Hra skončí na konci kola, v němž některý hráč získá destičku Rukavice nekonečna. Bude k tomu potřebovat 16 vítězných bodů, jednu kartu od každé z pěti barev a Kámen času. Všichni tak odehrají stejný počet tahů. Zvítězí ten, kdo bude mít nejvíce vítězných bodů, při shodě pak hráč s destičkou Avengers – Sjednocení. Pokud se ale stane, že někdo sice sestaví Rukavici nekonečna, ale hráč po něm mu odebere žeton Avengers – Sjednocení, a tím ho dostane pod potřebných 16 bodů, hra pokračuje.

Hra Splendor Marvel by se měla u nás objevit v září.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář