Hrajeme.cz
Chystá se

Splendor získá samostatnou variantu Duel

V listopadu k nám Blackfire přinese jednu menší hru, která je novinkou letošního roku. Jmenuje se Splendor Duel. A jak název napovídá, jedná se o známou rodinnou hru předělanou pro dva hráče. Na první pohled vypadá moc pěkně, a to jak provedením, tak herně. Najdete v ní známé prvky, ale také odlišnosti, které z ní činí jedinečnou hru.

Splendor je jednoduchá rodinná hra, kterou si dobře zahrajete i ve dvou hráčích. Varianta pro dva hráče by proto nebyla potřeba. Úprava her určených primárně pro více hráčů do podoby pro dva je v posledních letech populární, připomeňme si úspěšnou hru 7 divů světa: Duel nebo Bang! Duel. A tak jsem se dočkali i hry Splendor Duel. Že se může jednat o zajímavou hru napovídá i to, že si její autor Marc André přizval jako spoluautora Bruna Cathalu.

Budete představovat dva mistry klenotnického cechu, kteří vytváří klenoty pro panovníka. Soupeří o to, kdo bude nejlepším a nejbohatším klenotníkem království. Zvítězí ten, kdo jako první splní jednu ze tří podmínek: získá celkově alespoň 20 bodů, má na svých kartách alespoň 10 korunek, získá alespoň 10 bodů v jedné barvě drahokamů.

Ve hře jsou tři balíčky karet rozdělených podle úrovně. Z nich vytvoříte nabídku do tvaru pyramidy (nejvíce karet je z první úrovně, nejméně z třetí úrovně). Žetony drahokamů a zlata nově doplňují také perly, které jsou nejvzácnější. Brát si je budete z desky, na kterou je vyskládáte. Novinkou jsou svitky, které na začátku svého tahu můžete využít k získání žetonu drahokamu. Tato volitelná akce je další novinkou hry.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář