Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Akvárko je karetní hra plná roztomilých rybiček

Ve hře Akvárko si sestavíte vlastní akvárium plné rybiček různých velikostí, tvarů a barev. Jedná se o původní českou hru, kterou vydalo Albi. Jejím autorem i ilustrátorem je Michal Peichl, který již vytvořil například karetní hru Divočina. Hra je určena pro 2–6 hráčů od 7 let. Patří tedy k hrám, které si dobře zahrajete s dětmi v rodině i s příležitostnými hráči.

 

 

Hra vás na první pohled zaujme svými čtvercovými kartami s vyobrazenými akvarijními rybičkami a živočichy, které jsou krásně ilustrované. Budete je skládat do mřížky 4 x 4 karty. Na konci partie, která je rozdělena na dvě fáze, ji budete mít zaplněnou šestnácti kartami. V první fázi obdržíte 8 karet, z nich si jednu tajně vyberete a všichni najednou ji umístíte. Zbylé karty předáte hráči po levici a výběr a umístění se opakuje. Druhá fáze probíhá stejně, jen karty posíláte hráči po pravici. Body získáte za splnění podmínek pro umístění a počty určitých druhů karet. Vyhraje ten, kdo získá nejvíce bodů.

Ve hře je celkem dvanáct druhů karet, devět základních rybek a tři tvory se specifickými podmínkami o sousedních karet. Karty základních rybek vám dají body, pokud jsou umístěny v určitém tvaru, leží v určité oblasti nebo jsou v akvárku v určitém počtu. Na většině karet se nachází i druhá, obtížnější podmínka, která vám dá více bodů. Lehčí podmínka například říká, že musíte mít vedle sebe dvě karty daného druhu, dostanete za to 5 bodů, obtížnější podmínka říká, že musí být tři karty, při splnění obdržíte 11 bodů. Máte také možnost použít zadní stranu karty s rostlinou, která vám také dá nějaké body podle celkového počtu rostlin v akvárku.

Pravidla hry jsou opravdu jednoduchá. A ať už získáte bodů hodně nebo méně, vždy si vytvoříte své unikátní akvárium plné krásných rybiček. Musíte dobře vybírat karty a s rozmyslem je umisťovat. Pak získáte více bodů a uspějete.

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář