Hrajeme.cz
Představení hry

Stvořte nové příběhy Harryho Pottera, pomohou vám kostky Story Cubes

Rory´s Story Cubes, které jsou u nás známé jako Příběhy z kostek, jsou vyprávěcí rodinnou hrou. K dispozici je řada tematických sad po 9 kostkách i menší sady po 3 kostkách z edic vydaných MindOKem či z nových edic, které distribuuje Blackfire. Zahrajete je s dětmi od 6 let, ale klidně můžete hrát i s mladšími dětmi. Hra krásně rozvíjí fantazii a vyjadřovací schopnosti.

Koncem ledna vyšla nová edice s licencí Harryho Pottera. Dostanete ji v šikovné kulaté plechové krabičce. Na kostkách jsou obrázky řady známých postav a motivů, takže se můžete pustit do vymýšlení nových příběhů z tohoto populárního světa. Stačí, když hodíte kostkami a začnete vyprávět příběh, který vám pomohou utvářet obrázky na kostkách. Vaším úkolem je propojit všech devět kostek do jednoho uceleného příběhu. Záleží především na vaší fantazii.

Celý příběh může odvyprávět jeden hráč v roli vypravěče. Nebo se můžete střídat po použití jedné (či více) kostek. Kostky také můžete hodit a rozdělit je do skupinek po třech, abyste získali strukturu s úvodem, statí a závěrem.

Další možností je nejprve vytvořit hrdinu pomocí obrázků na třech hozených kostkách. Obrázky ho pomohou charakterizovat. Pak hodíte všemi devíti kostkami a začnete vyprávět jeho příběh.

Při hře s mladšími dětmi můžete použít jen 3 kostky pro jednoho hráče a vymýšlet krátké příběhy.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář