Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Terru Mysticu svírají oheň a led

Současně se světovou premiérou přichází také ohlášené rozšíření ke hře Terra Mystica, které se v české verzi jmenuje Oheň a Led. U nás vydává MindOK. Rozšíření obsahuje novou mapu, šest nových národů a také alternativní pravidla. S novými národy se objevují i nové typy krajiny, a to sopky a led. Pokud budete chtít, můžete si zahrát také na původním plánu a využít například jen nové národy.

Terra-Mystica-OheňaLed-boxLedové národy zastupují Ledové víly uctívající své svatyně a Yettiové, mistři energie, sopečné národy Páni draků, kteří jsou schopni vlastní mocí vyvolávat erupce nových sopek, a Vyznavači, jejichž celý život se upíná na kulty živlů, kočovné národy pak Stěhovavý lid a Vodochodci, ti nemají svůj jeden typ krajiny. Tyto národy si volí domovské krajiny, ale nesmí se jednat o takový, který již patří jinému národu. Každý národ má také své specifické vlastnosti, které najdete podrobně popsané v pravidlech.

Ve hře můžete použít novou menší desku, která poslouží k vyznačování pořadí na tahu. Záleží na pořadí, ve kterém hráči pasují. O národy také můžete dražit. Všichni začínají na 40 bodech, což je také maximální nabídka. Počínaje vylosovaným hráčem se přihazuje. Kdo nabídne nejvíce, může si vybrat národ. Jsou to alternativní pravidla.

Rozšíření bylo představeno na právě skončeném veletrhu her v Essenu.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář