Hrajeme.cz
Herní ocenění

Ruská železnice obdržela také ocenění IGA 2014

Ve víru událostí posledních týdnů se téměř ztratilo vyhlášení ceny International Gamers Awars 2014. V kategorii strategická hra pro více hráčů zvítězila hra Russian Railroads od Hans im Glück, česky ji vydal MindOK jako Ruskou železnici (resp. se jedná o polsko-české vydání). Po Deutcher SpielePreis tak obdržela další hráčskou cenu. V kategorii nejlepší strategická hra pro dva hráče cenu získala hra Limes od ABACUSSPIELE.

Strategická hra 2014 pro více hráčů

Ruská železnice
Ruská železnice

Ruská železnice je strategická hra pro 2–4 náročnější hráče. Hráči představují železniční velkopodnikatele, jejichž úkolem je vybudovat Transsibiřskou magistrálu a dvě další páteřní železniční tratě. Kromě vlastní stavby železnic hráči pořizují nové lokomotivy, najímají dělníky a inženýry a vůbec podporují průmyslový rozvoj země.

Strategická hra 2014 pro 2 hráče

Limes
Limes

Limes je přepracovanou hrou Cities, autorem je Maryn F. Díky například změně bodování se jedná o novou hru. Určena je pro 1–2 hráče, kteří pečují o svá pole a hodpodářství, ale musí také stavět strážní věže a dávat pozor na útoky barbarů. Hra je zasazena do období Římské říše.

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Council of Four je něco mezi Poštovním kurýrem a Ruskou železnicí | Hrajeme.cz 24.3.2016 at 22:28

[…] velmi jemné a pak do něj hoďte Poštovního kurýra (Thurn und Taxis) a Ruské železnice (Russian Railroads). Vznikne vám hra, která velice hezky spojuje hlavní mechanismy uvedených her a která bude […]

Připojte svůj komentář