Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hryPro děti

Time´s Up! si nyní zahrajete i s nejmladšími hráči

MindOK připravil novou variantu hry Time´s Up!, kterou si užijete s dětmi od 4 let. Time´s Up! Junior je samostatná kooperativní hra, která je určena pro 2–12 hráčů. Hra je přizpůsobena dětem, které ještě neumějí číst. Obsahuje na 220 karet a velké přesýpací hodiny pro odměřování času. Vítězství dosáhnou hráči společným úsilím při popisu a napodobování obrázků.

Hra se skládá ze dvou kol. V každém hráči společnými silami plní jiný úkol. Oba úkoly musí splnit dříve, než vyprší vyměřený čas (celkem 10 minut). V prvním kole děti hádají, co je na obrázku podle popisu dospělého. Obrázek dětem neukazuje ani přesně nepojmenovává. Neprozradí, že je na obrázku kráva, ale například řekne, že je to zvíře, co dává mléko. Úkolem dětí je správně určit 20 obrázků. Čím dříve to děti zvládnou, tím víc času budou mít na druhý úkol.

Ve druhém kole se hraje se stejnou sadou 20 karet jako v kole prvním. Dospělí ale nepopisuje obrázek slovy, pouze předvádí pantomimu a vydává zvuky. Hráči společně vyhrají, pokud správně pojmenují všechny karty dříve, než se hodiny přesypou.

V případě, že hrajete se staršími dětmi, se školáky, zapojte je do popisování karet. V takovém případě prodloužíte čas na dvě přesypání hodin. Obtížnost hry můžete ovlivnit tím, že přidáte nebo odeberete karty.

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář