Hrajeme.cz
Chystá sePro náročnéPro rodinné hraní

Jaké novinky připravuje MindOK pro rok 2017 (1. část)

Aktualizace 23. 1. MindOK zatím neodhalil všechny novinky, které v letošním roce připraví pro naše herní stoly. Leccos ještě může domluvit na veletrhu v Norimberku, který se uskuteční začátkem února. Můžeme si ale shrnout to, co už vešlo ve známost. A je na co se těšit. Především náročnější hráči ocení strategické hry Great Western Trail a Mars: Teraformace, které zaujaly mnohé návštěvníky veletrhu v Essenu. Pro rodinné hraní pak MindOK připravuje Cottage Garden, Ice Cool a Red7. Již vyšla karetní hra Karty mrtvého muže a do konce ledna vyjde Time´s Up Junior, varianta úspěšné párty hry pro děti.


Great Western Trail: Cesta na západ – pro 2–4 hráče od 12 let

Tato strategická hra byla představena loni na veletrhu SPIEL v Essenu. Získala si pozornost především náročnějších hráčů, kteří mají rádi komplexní hry s řadou možností a strategií, které vedou k vítězství. Hra vás zavede do Ameriky 19. století, kde jako rančeři budete hnát svá stáda do Kansas City, abyste co nejvíce vydělali. Čím pestřejší a hodnotnější stádo přiženete, tím více peněz utržíte. A těch je věru potřeba na další investice, budování železnice, stavby, atd. Cestu na začátku tvoří jen několik budov, které vám poskytují různé akce (nákup lepších krav, stavbu nových budov, atd.). Stavbou nových budov získáte další možnosti pro své akce, a také tím můžete ztížit cestu ostatním. V průběhu hry si vytváříte balíček svých krav. Karty mají krásné ilustrace.

Celkově očekávejte komplexní hru, kterou si rádi opakovaně zahrajete. K dispozici by měla být již v březnu.

Odkaz: BoardGameGeek

Great Western Trail v Essenu 2016.

Mars: Teraformace (v originále Terraforming Mars) – 2–5 hráčů od 12 let

Tato hra vzbudila pozornost již na letním GenConu v USA a následně i v Essenu. Byl o ni velký zájem, takže se ani nedostala ke všem zájemcům. První zkušenosti potvrdily, že se jedná o výbornou, propracovanou hru se skvělou atmosférou. Je tedy skvělé, že vyjde u nás. Očekávat ji můžeme ve druhém čtvrtletí.

Je to velmi vydařená strategická hra, má svůj příběh, který během hry vždy znovu rozvíjíte. Podílíte se na přípravu Marsu ke kolonizaci. A kdo přispěje nejvíce, zvítězí. Každému hráči nabízí jinou cestu a při každé partii můžete vyzkoušet různé možnosti. Je nutné přizpůsobit podmínky na planetě potřebám člověka, zvýšit teplotu, produkovat kyslík a vytvořit dýchatelnou atmosféru, založit moře. Jakmile jsou tyto tři ukazatele naplněny, hra končí. Celkově má hra výborné zpracování, metalické kostičky pro záznam financí a zdrojů jsou jednak pěkné, jednak funkční.

Odkaz: BoardGameGeek

Terraforming Mars v Essenu 2016.

Cottage Garden (Zahrada) – pro 1–4 hráče od 8 let

Tato hra od Uwe Rosenberga byla představena loni v Essenu. Její princip vychází z úspěšné hry Patchwork, ale je upraven pro hru až 4 hráčů. Každý si vytváří svou zahrádku ze záhonků různých tvarů. Doplňují ji květináče a kočičky. Je to velmi pěkná rodinná hra pro ty, kdo mají rádi nekonfliktnost ve hrách.

Hra by měla být k dispozici v květnu. Český název zatím není stanoven je Zahrada.

Odkaz: BoardGameGeek

Autor hry Uwe Rosenberg v Essenu 2016.

Time´s Up Junior – pro 2–12 hráčů od 4 let

Tato hra je kooperativní variantou známé a úspěšné párty hry Time´s Up. Je přizpůsobena dětem, takže si dobře zahrají, i když ještě neumějí číst. Hrát budete společně proti času. Svůj dvoukolový úkol musíte splnit dříve, než vám vyprší.

Hra vyjde již každým dnem. V obchodech bude dostupná do konce ledna.

 

 

Ice Cool: Ledová škola – pro 2–4 hráče od 6 let

Tato hra je naopak určena pro děti a rodinné hraní. Jedná se cvrkací hru, ve které se uplatní dovednost a taktika. Cvrnkáte s figurkami tučňáků po herním plánů, který je složen z uzavřených krabiček s malými průchody. Jeden hráč má za úkol pochytat ostatní dříve, než projdou vytyčenou tratí. Hráči se postupně v roli chytače střídají.

I tato hra byla představena loni na veletrhu SPIEL v Essenu. Zaujme vás především provedením figurek tučňáků, které jsou výborně přizpůsobeny pro cvrnkání. Ice Cool by měl dorazit v březnu.

Odkaz: BoardGameGeek

 

Red7 – pro 2–4 hráče od 8 let

Jedná se o jednoduchou karetní hru, která původně vyšla v roce 2014. Obsahuje karty různých hodnot a barev. Hráči sbírají body za to, že zůstali jako poslední ve hře. Hráč, který je na řadě, musí zahrát tak, aby na konci svého tahu vyhrával, jinak vypadne. Kdo jako první nasbírá potřebný počet bodů, zvítězí.

Hra Red7 by měla dorazit v březnu.

Odkaz: BoardGameGeek


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář